Elon Musk’tan Bencil Eleştiri: Faşist Kısıtlamaları Kaldırın

 Elon Musk’tan Bencil Eleştiri: Faşist Kısıtlamaları Kaldırın

SpaceX ve Tesla gibi şirketlerin kurucusu Elon Musk corona virüsüyle ilgili “bencilce” açıklamalarını sürdürüyor. Halihazırda Amerikada kısıtlamalara karşı bir çok protesto yapılırken, Elon Musk bu protestoları ateşliyor.


İlginizi Çekebilir: Elon Musk: Cybertruck Su Üstünde Gidebilir

Geçtiğimiz zamanlarda corona virüsünü ciddiye almadığı ve fabrikalarını corona virüsü salgını sırasında kapatmadığı sebebiyle büyük tepkiler alan SpaceX ve Tesla gibi şirketlerin kurucusu Elon Musk, bu sefer de Amerika devletini hedef alan “bencilce” sözleri ile eleştiriliyor.

Tesla şirketi ile ilgili bir toplantıda konuşan ünlü CEO Musk, devletin corona virüsüne karşı getirdiği kısıtlamaların “faşistçe” olduğunu söyledi. Bildiğiniz üzere corona virüsü bugüne kadar en çok Amerika’da yıkıma sebep oldu ve ülke çapında 1 milyon 77 bin kişi virüse yakalandı. Ayrıca virüs sebebiyle ülkede 62,444 kişi hayatını kaybetti.

ABD yönetimi hala tam olarak sokağa çıkma yasağı ilan etmemişken, New York gibi felaketin en çok yaşandığı şehirlerde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Amerika’da virüsün en çok tehlike saçtığı şehir olan New York’da 304 binden fazla kişiye virüs bulaşırken, şehirde 18,321 kişi hayatını kaybetti. Bir çok ülkede, ülke genelinde yaşanmayan ölümler New York’da gerçekleşti.

Felakete karşın sadece 2 şehire 8 Mayısa kadar sokağa çıkma yasağı uygulanmasına rağmen ülkede bir çok protesto yapılarak karantina uygulamaları hedef alındı. Elon Musk, karantina uygulamalarına karşın alınan kararları hedef alarak “özgürlük kısıtlayıcı” ve “faşist” ifadelerini kullandı

Musk, corona virüsünün ilk yayıldığı zamanlarda virüsün Nisan sonuna kadar biteceğini ve basit bir virüs olacağını da belirtmişti. Ardından fabrikalarında insanları çalıştırmaya devam etmiş ve bu hareketiyle tepki toplamıştı.

İlgili İçerik  Günümüzün Iron Man'i Elon Musk Hakkında Bilinmeyen 10 Bilgi

Musk, yapılan toplantı görüşmesinde şunları söyledi; “Tüm anayasal haklara karşı vatandaşları zorla evde hapsetmek, bence insanların özgürlüklerini korkunç ve yanlış bir şekilde çiğnemektir. İnsanlar evde kalmak istiyorsa, evde kalmasına izin verilmeli ve ayrılmaya zorlanmamalıdır. Ama evlerini terk etmemelerini ve evde çıkarlarsa tutuklanacaklarını söylemek olmaz. bu faşistlik. Bu demokratik değil. Bu özgürlük değil. İnsanlara kahrolası özgürlüklerini geri verin

Elon Musk, toplantıdaki bu açıklamalarından sonra oldukça tepki çekti. Gelen tepkilerde oldukça haklı olarak kısıtlamaların yerinde olduğu savunuldu. İnsanların dışarıya çıkması ve özgürce dolaşması ne kadar “özgürce” olsa da, bu insanların virüs kapıp bir başkasına bulaştırması da oldukça tehlikeli bir davranış. Şirketlerinin, fabrikalarının ve satışlarının etkilenmemesi amacıyla bu tür karantinalara tepki gösteren ve protestoları alevleyen Musk, bencilce ve umursamazca açıklamalarını asla bırakmayacak gibi görünüyor…

Corona virüsü ile ilgili güncel gelişmeleri “kitle.net” web sitemizden takip edebilir, dilerseniz hemen aşağıdan son durum bilgisine göz atabilirsiniz. Web sitemizdeki son durum bilgileri, bing.com/covid adresinden alınmaktadır. Dilerseniz verileri ilgili kaynaktan teyit edebilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (30.04.2020 – 23:00)


corona virüsü son durum
  1. Bulaştığı Toplam Kişi: 3,249,022
  2. Etkin Vaka: 2,012,106
  3. Hayatını Kaybedenler: 230,804
  4. Kurtarılan Kişi: 1,006,112
  5. Türkiye: 68,144 etkin vaka – 3,174 ölüm
  6. İtalya: 101,551 etkin vaka – 27,967 ölüm
  7. Çin: 2,005 etkin vaka – 4.633 ölüm
  8. ABD: 887,748 etkin vaka – 62,444 ölüm
  9. İspanya: 102,776 etkin vaka – 24,543 ölüm

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın