Elon Musk’ın Serveti 1 Günde 12 Milyar Dolar Arttı

 Elon Musk’ın Serveti 1 Günde 12 Milyar Dolar Arttı

SpaceX ve Tesla gibi dev şirketlerin CEO‘su olan Elon Musk, devasa servetini her geçen gün daha da arttırıyor. Son 24 saat içerisinde Tesla hisselerinin büyük bir artış yaşamasıyla birlikte şirketin kurucusu Elon Musk, sadece 1 gün içerisinde servetine 12 milyar dolar daha ekledi.


İlginizi Çekebilir: Elon Musk Hakkında Bilinmeyenler

Teknoloji, Otomobil ve Uzaycılık alanlarında büyük bir başarıya imza atan Elon Musk, kurduğu şirketler ile her geçen gün servetine servet ekliyor. 33 milyar doları aşan bir servete sahip olan ünlü CEO Musk, son 24 saat içerisinde Tesla hisselerinde yaşanan artış sayesinde servetini katladı.

24 saat içerisinde Tesla hisselerinde yaşanan artış, şirket CEO’su Elon Musk’a tam 12 milyar dolarlık bir servet daha kazandırdı. 48 yaşındaki girişimci Elon Musk’ın toplam serveti son dalgalanma ile birlikte 45 milyar doları aştı.

Ayrıca Business Insider’da yer alan bir başka habere göre Tesla’nın hisselerindeki bu artış, Tesla şirketinin toplam piyasa değerinin 150 milyar dolar barajını geçmesini sağladı.

İlgili İçerik  Musk'ın Eski Numarasının Yeni Sahibi, Gelen İlginç Çağrıları Açıkladı

FORBES dergisinin canlı milyarder listesinin 26. sırasında bulunan Elon Musk’ın ilerleyen zamanlarda hızla daha yukarı ulaşacağı düşünülüyor.

Jeff Bezos, 13 Dakikada 15 Milyar Dolar Kazanmıştı

Jeff Bezos, 13 Dakikada 15 Milyar Dolar Kazanmıştı

Dünyanın en zengin kişisi olan Jeff Bezos, geçtiğimiz zamanlarda kırılması imkansız olan bir rekora imza atmıştı. Geçtiğimiz günlerde Jeff Bezos’un CEO’su olduğu Amazon’un hisselerinde yaşanan %12’lik artış, Bezos’a büyük bir servet katmıştı. Gün içerisinde yaşanan hisse değeri artışı sayesinde Jeff Bezos, 13 dakika içerisinde servetine tam 15 milyar dolar daha ekledi. Dünyanın en zengin kişisi olan Jeff Bezos, sıralamada 2. olan Bill Gates’e büyük bir fark atarak listedeki yerini koruma altına aldı.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın