Elon Musk’ın Attığı Tweet 14 Milyar Dolar Kaybettirdi

 Elon Musk’ın Attığı Tweet 14 Milyar Dolar Kaybettirdi

Ünlü milyarder Elon Musk, Twitter‘dan yaptığı bir paylaşım ile kurucusu olduğu Tesla şirketinin 14 milyar dolar değer kaybetmesine sebep oldu. Musk, kişisel servetinden de 2,8 milyar dolar kaybetti.


İlginizi Çekebilir: Elon Musk: “Faşist Kısıtlamaları Kaldırın”

Tesla ve SpaceX gibi devasa şirketlerin kurucusu ünlü milyarder Elon Musk, son zamanlarda oldukça garip davranışlara imza atıyor. Elon Musk geçtiğimiz zamanlarda corona virüsünden en çok etkilenen ülke ABD olmasına rağmen, ABD’de 2 şehirde getirilen sokağa çıkma yasaklarına “faşistçe” eleştirisinde bulunmuştu. Bunun üzerine tepkiler çığ gibi büyümüştü. Elon Musk, halihazırda Amerikada yapılan bir çok karantina protestosunu alevlendirmişti.

Elon Musk, corona virüsü eleştirilerinden sonra şimdi de bir başka pot kırdı. Resmi twitter hesabı üzerinden “Bence Tesla’nın hisse senedi fiyatı aşırı yüksek” şeklinde paylaşımda bulunan Musk, Tesla’nın büyükl bir “servet” kaybetmesine neden oldu. Musk’ın bu garip tweet’inden sonra Tesla hisseleri bir “servet” kaybederek 14 milyar dolar piyasa değeri kaybetti. Bu da yaklaşık 100 milyar Türk lirasına denk geliyor. Şöyle bir bakacak olursak ülkemizde Üçüncü köprü 3 milyar dolara mâl edilmişken, Elon Musk 1 tweet’i ile 5 köprü yapacak bu parayı şirkete kaybettirdi.

Olaydan sonra ünlü milyarder Elon Musk, Tesla hissesi sahibi olarak kişisel servetinden 2,8 milyar dolar kaybetti. Elon Musk’ın attığı bu tweet hakkında Musk’a “Bu tweet şaka mı?” sorusunu yönelten Wall Street Journal gazetesi, “hayır” yanıtını aldı.

İlgili İçerik  Facebook'un Twitter ve Instagram Hesabı Hacklendi

Tesla şirketinin 14 milyar dolar değer kaybetmesinden sonra açıklamalarda bulunan Elon Musk; “Kız arkadaşım bana çok kızgın” dedi. Elon Musk’ın takipçileri ise sinirli bir şekilde Musk’ın bu tweet’ini yanıtladı. Bir takipçinin “Dostüm neyin var?! senin yüzünden 14 bin dolar kaybettim” şeklindeki yanıtı 15 bin’den fazla beğeni aldı.

Elon Musk, 2018 yılında da Tesla ile ilgili attığı bir tweet Musk’ın 20 milyon dolar ceza ödemesine ve Tesla Yönetim Kurulu aşkanlığından ayrılmasına sebep olmuştu. Şimdi bir çok yatırımcı, Musk’ın bu tweet’ine karşı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun bir yaptırım uygulayıp uygulamayacağını merak ediyor. İlerleyen zamanlarda hep birlikte göreceğiz.

Bitcoin’den Musk’a Yanıt Geldi


Bitcoin İçin Büyük Tarih: Kasım 2021, Hedef 424.000 Dolar

Elon Musk’ın bu garip tweet’ine yanıt veren bitcoin topluluğu resmi Twitter hesabı; “Bitcoin fiyatı çok düşük” şeklinde esprili bir yaklaşımda bulundu.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin ve Blockchain Nedir? BTC ve BCH Arasındaki Farklar başlıklı makalemizde Bitcoin, Bitcoin Nedir ve Blockchain hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın