Connect with us


Dijital Haberler

Elon Musk: “Yalvarırım Beni Wikipedia’da Linçleyin”

Tesla ve SpaceX gibi dev şirketlerin kurucusu Elon Musk, Wikipedia’da kendisine karşı bir linç kampanyası başlattı ve takipçilerinden kendisini linç etmelerini istedi.

Zaman:

Tarih:

Elon Musk: "Yalvarırım Beni Wikipedia'da Linçleyin"

Dünyanın en zengin kişilerinden olan, Tesla ve SpaceX gibi dev şirketlerin kurucusu Elon Musk, son zamanlarda yaptığı işlerden çok sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla dikkat çekiyor. Bugüne kadar ürettiği elektrikli otomobiller ve otomobil pilleri ile, uzaya gönderdiği roketler ile dünyada büyük bir ilgi yakalayan Musk, son günlerde Twitter‘ın en çok konuşulan isimlerinden biri olmayı başarıyor.

Geçtiğimiz günlerde “istediğimiz ülkeye darbe yaparız” sözleriyle gündem olan Elon Musk, şimdi de kendisine karşı bir linç kampanyası başlattı. Dünyanın en çok kullanılan dijital ansiklopedilerinden olan Wikipedia, bildiğiniz gibi herkes tarafından bilgi eklenmesine izin veriyor. Bu da Elon Musk’ın oldukça ilginç linç kampanyasını başlatmasına yardımcı oldu. Musk, 38 milyon takipçili Twitter hesabından “Lütfen beni Wikipedia’da linçleyin, yalvarıyorum” paylaşımında bulundu ve saatler içerisinde on binlerce kişinin dikkatini çekti.

Daha sonrasında ünlü milyarderin takipçileri, Elon Musk’ın Wikipedia’daki sayfasında bulunan bilgileri değiştirmeye başladı. Buradaki bilgileri değiştiren ve Musk’ı linçleyen on binlerce kişi, Wikipedia’yı da zor durumda bıraktı. Elon Musk’ın oldukça ilginç bu linç kampanyasında takipçileri, Musk’ın Wikipedia sayfasını oldukça ilginç şeylerle doldurdu. Ayrıca bir kullanıcının mizahi bir düzenlemesi Wikipedia’da yayınlandı.

Elon Musk: "Yalvarırım Beni Wikipedia'da Linçleyin" Tesla ve SpaceX gibi dev şirketlerin kurucusu Elon Musk, Wikipedia'da kendisine karşı bir linç kampanyası başlattı ve takipçilerinden kendisini linç etmelerini istedi.

Elon Musk’ın linç kampanyası başlatmasının ardından Wikipedia’da düzenleme yapan kişi, yukarıda da gördüğünüz gibi şunları söyledi; “Elon Reeve Musk, FRS tam bir b*k parçası, mühendis, endüstriyel tasarım, teknoloji girişimcisi ve hayırsever. Elon berbat. Kısaca satıcıların çok para kaybetmesini sağladı, kimsenin otomatik pilotu yeniden yazmayı denemesine izin vermedi ve Pil Günü 22 Eylül’e kadar ertelendi. Herkes bir Cybertruck istiyor ama henüz fabrika bile olmadan kıçlarının üzerinde oturuyorlar. Çünkü Elon berbat bir CEO. Geçen yüzyılın tüm büyük savaşları, hastalıkları ve mali felaketleri doğrudan Bay Musk’a veya şirketlerinden birine atfedilebilir. Ayrıca herkes bu memlerin komik olmadığını kabul ediyor.

Benzer içerik:  Elon Musk'ın Hayatı, HBO Dizisi Oluyor

Ünlü milyarder Elon Musk ise bu düzenlemeye Twitter’da gülerek yanıt verdi. Elon Musk ve takipçileri oldukça eğlenirken, Wikipedia ise çareyi Musk’ın Wikipedia sayfasını kilitlemekte buldu. “Bu sayfa vandalizmi önlemek için kilitlenmiştir” ibaresini düzenleme penceresine ekleyen Wikipedia, bu düzenleme yasağının 13 Haziran 2021’e kadar devam edeceğini ekledi.

Elon Musk: "Yalvarırım Beni Wikipedia'da Linçleyin" Tesla ve SpaceX gibi dev şirketlerin kurucusu Elon Musk, Wikipedia'da kendisine karşı bir linç kampanyası başlattı ve takipçilerinden kendisini linç etmelerini istedi.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir