Elon Musk: Üretime Dönüyoruz, İsterseniz Beni Tutuklayın!

 Elon Musk: Üretime Dönüyoruz, İsterseniz Beni Tutuklayın!

Son zamanların oldukça konuşulan ismi Elon Musk, corona virüsü sebebiyle zorunlu olarak kapatılan Tesla üretim fabrikasını açacağını duyurdu. Ardından “Biri tutuklanacaksa o kişinin ben olmasını istiyorum” dedi.


İlginizi Çekebilir: Elon Musk Hakkında Bilinmeyenler

Corona virüsü zamanlarında evine kapanan ve sosyal medyada oldukça tepki çeken paylaşımlar yapan ünlü milyarder Elon Musk, bu tweetlerini sürdürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz zamanlarda ABD hükümetinin bazı eyaletlerde aldığı sokağa çıkma yasağı ve fabrikaları kapatma kararını “faşistçe” oalrak nitelendiren Musk, ABD’deki sokağa çıkma yasağı protestolarını alevlendirmişti.

Musk, bunların yanında bir de kendi kurduğu Tesla şirketi hakkında “sizce Tesla hisseleri çok yüksek değil mi” şelinde paylaşım yapıp, bir anda 14 milyar dolarlık bir piyasa değeri kabı oluşturmuştu. Bu yaptıklarının ardından büyük bir tepki çeken Musk, şimdi de bir başka adım atıyor. Elon Musk’ın resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlara göre, kurallar hiçe sayılacak ve fabrikalar açılacak.

Musk, Kendini Eleştiren Ekonomiste "Aptal" Yanıtını Verdi

Alameda İlçesi’nin kurallarına rağmen Tesla yeniden üretime başlayacak. Ben de herkesle beraber ringde olacağım. Birisi tutuklanacaksa sadece beni tutuklayın” şeklinde açıklamalarda bulunan Elon Musk, 400 bin’den fazla beğeni aldı. Daha önce sıkı tedbirler yüzünden bu fabrikayı Kaliforniyaya taşıyacağı yönünde açıklamalarda bulunan Musk, tüm yaptırımlara rağmen Tesla fabrikasını tekrar açacak gibi görünüyor.

İlgili İçerik  Twitter, Brezilya Başkanının Covid-19'a Karşı Umursamaz Paylaşımlarını Kaldırdı

Ayrıca eyaletteki tüm otomobil şirketlerine izin verilirken, bir tek Tesla’ya izin verilmedi. Şirket kurucusu Elon Musk, konu hakkında “ABD’de diğer tüm otomotiv firmaları üretim izinlerini aldı. Sadece Tesla’ya izin verilmedi. Bu çok berbat!” açıklamasında bulundu.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın