Elon Musk Twitter’dan Tüm Varlığını Satacağını Açıkladı

 Elon Musk Twitter’dan Tüm Varlığını Satacağını Açıkladı

Dünyanın en zengin kişilerinden olan ünlü milyarder Elon Musk, tüm varlığını satacağını Twitter hesabından duyurdu. Musk, kız arkadaşının kendine çok kızdığını da ekledi.


İlginizi Çekebilir: Elon Musk’ın Tweeti Teslaya 14 Milyar Dolar Kaybettirdi

Geçtiğimiz zamanlarda corona virüsü ile ilgili yaptığı açıklamalar sebebiyle tepki çeken, ardından attığı bir tweet yüzünden Tesla’nın değerini 14 milyar dolar düşüren Elon Musk, son zamanlarda ilginç hareketleri ile sosyal medyada göz önünde bulunuyor. “Tesla’nın hisse değerleri çok yüksek” şeklinde açıklama yapan Musk, Tesla’nın hisse değerlerinin 14 milyar dolar değer kaybetmesine sebep oldu.

Elon Musk şimdi ise Twitter hesabından ilginç bir şey başlattı. Tüm varlıklarımı satacağım ve kendime ait herhangi bir evim bulunmayacak şeklinde konuşan Musk, 100 milyon dolardan fazla değeri olan 7 evini satışa çıkaracağını duyuran Musk, bu konu üstüne şarkıcı kız arkadaşı Grimes’in kendisine çok kızdığını söyledi.

Musk, 29 Ağustos 2016 yılında hayatını kaybeden Gene Wilder’ın evini de değişiklik yapılmaması şartı ile satışa koydu. Elon Musk, Twitter’dan yaptığı açıklamalara göre bundan sonra herhangi bir mal veya mülke sahip olmadan yaşamına devam edecek.

Musk, son dönemlerde ABD’de covid-19’a karşı alınan önlemlere karşı “faşist kısıtlamalar” şeklinde bahsetmiş ve takipçileri tarafından tepki çekmişti. Geçtiğimiz zamanlarda ise “Tesla’nın hisse değerleri çok düşük” diyerek Tesla’nın 14 milyar dolarlık piyasa değeri kaybetmesine sebep olmuştu. Ardından Tesla yatırımcıları, para kaybettiklerini söyleyerek Musk’a tepkilerini gösterdi. İlgili haber için buraya tıklayın.

İlgili İçerik  Türk Bilim İnsanı Betül Kaçar, Nasa'nın Özel Ekibine Kabul Edildi

Wall Street Journal gazetesi Elon Musk’a “bu tweet şaka mı” sorusunu sorduğunda, “hayır” yanıtını aldı.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin ve Blockchain Nedir? BTC ve BCH Arasındaki Farklar başlıklı makalemizde Bitcoin, Bitcoin Nedir ve Blockchain hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın