Elon Musk, Twitter’da En Sevdiği Film ve Diziyi Paylaştı

 Elon Musk, Twitter’da En Sevdiği Film ve Diziyi Paylaştı

Tesla, SpaceX gibi şirketlerin kurucusu, 48 yaşındaki dünyaca ünlü girişimci Elon Musk, Twitter üzerinden kendine yöneltilen “Bu yıl en sevdiğin film hangisiydi?” sorusunu yanıtladı. Elon Musk, Renata isimli takipçisinin sorusuna “Parasite” şeklinde cevap verdi. 2019 yapımlı dram/gerilim kategorili film Altın Palmiye ödülü dahil 12’den fazla ödül almıştı.

Tartışma, bir twitter kullanıcısısının Star Wars filmiyle alakalı attığı bir tweet ile başladı. Mike Duncan isimli Twitter kullanıcısı, Elon Musk’ın en ilgi duyduğu filmlerden olan Star Wars hakkında “Benim düşüncem, Kediler(Cats) filmi popüler kültürde SkyWalker’ın Yükselişi’nden daha iyi bir yer edinecek gibi.” şeklinde tweet attı.

Elon Musk’ın En Sevdiği Film

Elon Musk ise bu tweet’i “doğru” yazarak yanıtladı. Ardından tartışma üzerine Elon Musk’a bu yıl çıkış yapan en sevdiği film soruldu. Elon Musk, 2019 yılının Kasım ayında çıkış yapan ve gişede 126.3 milyon dolar gelir elde eden “Parazit” isimli filmi beğendiğini söyledi.

Parasite Konusu

Bong Joon-ho’nun hem senaryosunu yazdığı hem de yönetmenliğini yaptığı bu film 2019 Güney Kore yapımlı bir dram/gerilim ve kısmen komedi filmi. Film’de, “Kim” ailesi işsizdir fakat çok beceriklilerdir. Kim ailesinin tüm üyeleri gizlice, çok zengin olan Park ailesinin evine sızar. Kim ailesi, ingilizce öğretmenliği, hizmetçilik, resim öğretmenliği gibi görevlerle sızdığı Park ailesini ele geçirmeye çalışırlar. Fakat onların üstün becerisi, her şeyi saklayabilmelerine yetmez.

İlgili İçerik  Twitter, Brezilya Başkanının Covid-19'a Karşı Umursamaz Paylaşımlarını Kaldırdı

İşte filmimizin konusu kısaca böyle. Filmin yönetmeni ise film için şunları söylüyor;

“Palyaçosuz bir komedi, kötü adamsız bir dram”

Parasite Fragman

Elon Musk’ın En Sevdiği Netflix Dizisi

Elon Musk, 2019’da en sevdiği filmin parazit olduğunu söylerken, en sevdiği Netflix dizisinin de Black Mirror olduğunu söyledi. Ayrıca siz de en iyi Netflix dizilerine göz atmak isterseniz sizler için özenle hazırladığımız makalemize göz atabilirsiniz.

[ilgiliMakale icerik_id=”2643″]

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın