Elon Musk, Resmi Twitter Hesabından WhatsApp’ı Ti’ye Aldı

 Elon Musk, Resmi Twitter Hesabından WhatsApp’ı Ti’ye Aldı

Tesla ve SpaceX CEO‘su milyarder girişimci Elon Musk, Twitter‘dan yaptığı paylaşım ile dikkat çekti. Bazı platformların güvenlik açığı ile ilgili emojiler paylaşan Musk, WhatsApp’ı ti’ye aldı.


İlginizi Çekebilir: BM Yetkilileri: WhatsApp Güvenli Değil

Geçtiğimiz zamanlarda adını sıkça hacklenme olaylarıyla duyduğumuz WhatsApp, bir çok tepki ile karşılaşmaya devam ediyor. Jeff Bezos’un hacklenmesinden sonra bir çok kişiden açıklama gelmesiyle birlikte WhatsApp’ın kullanım oranı da düşmeye başladı. Facebook, konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda bu hack olayının Apple’ın güvenlik açığından dolayı yaşandığını belirtse de bir çok kişi buna pek ikna olmadı.

Öyle görünüyor ki bu hack olayları Elon Musk’ın da dikkatini çekmiş ve bu sebeple ilginç bir paylaşımda bulunmuş. Geçtiğimiz saatlerde resmi Twitter hesabından emojili bir paylaşım yapan Elon Musk, bazı platformların güvenlik seviyesini gösteren mizahi bir görsel paylaştı. Apple, Google, Microsoft ve Samsung’u güçlü emojiler ile tanımlayan Musk, WhatsApp’a gelince ilginç bir emoji ekledi.

İlgili İçerik  Çin, 10 Günde Corona Virüsüne Özel Hastane İnşa Edecek


Elon Musk’ın “yeni emoji” şeklinde yaptığı paylaşım bir kaç saat içerisinde 50 bin’den fazla beğeni aldı.

Ayrıca bir çok kişinin sosyal medya hesaplarından WhatsApp’a yönelik bu tür paylaşımlarda bulunması, yaşanan hack olaylarının WhatsApp’a ne kadar zarar verdiğini ortaya koydu. Facebook üst yöneticileri konu hakkında “WhatsApp’ın hacklenmesi imkansız” dese de bu hack olayının üstünü örtemedi. Ayrıca hack olayına sebep olan açığın Apple’dan kaynaklanabileceği de Facebook yetkilileri tarafından belirtildi.

Ayrıca Bkz: Facebook, Apple’ı Suçladı

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın