Elon Musk’ın Açıklamalarına Göre Neuralink, Beyninizi Sizden İyi Kullanabilir

Son zamanlarda oldukça konuşulan ünlü milyarder Elon Musk, Twitter'da takipçilerinden gelen ilginç "Neuralink" sorularını yanıtladı.
 Elon Musk’ın Açıklamalarına Göre Neuralink, Beyninizi Sizden İyi Kullanabilir

SpaceX ve Tesla gibi şirketleriyle dünyanın en zengin kişileri arasında zirvelerde yer almayı başaran Elon Musk, son zamanlarda yeni şirketi Neuralink üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde Neuralink’te çalışabilecek kişileri aramak için Twitter hesabını kullanan Elon Musk, “eğer giyilebilir cihazlardaki sorunları çözebildiyseniz Neuralink ile iletişime geçin” şeklinde bir paylaşım yapmıştı.

Bunun ardından Musk’ın şirketleri arasında en dikkat çekici olanlardan biri haline gelen Neuralink, Twitter’da tekrardan gündeme gelmişti. Twitter’da milyonlarca takipçisi bulunan Musk, bu paylaşımının ardından Neuralink hakkında oldukça ilginç sorular aldı. Dikkat çekici soruları cevaplayan Musk, Neuralink’in bize neler sunabileceğine dair pek çok detayı da açıklamış oldu. Musk’ın takipçileriyle yaptığı soru cevap etkinliğine bakacak olursak, Neuralink beynimizi çok iyi bir şekilde kullanabilecek.

Öncelikle Elon Musk‘ın takipçilerinden olan Austin Howard isimli bir Twitter kullanıcısı, dikkat çeken ilk soruyu Musk’a yöneltti. “Neuralink kullanırsak, doğrudan çiplerimizden müzik dinleyebilir miyiz? Harika bir özellik.” şeklinde dikkat çekici bir soru soran Howard, Elon Musk’tan kısa ve net bir cevap aldı. Bu soruya “Evet” şekline yanıt veren ünlü milyarder Musk, direkt olarak Neuralink sayesinde müzik dinleyebileceğimizi doğrulamış oldu. Henüz kesin bir test veya sonuç olmasa da, Elon Musk oldukça kendinden emin gibi görünüyor.

İlgili İçerik  Corona Virüsü Tüm Haberler (Covid-19)

Diğer bir yandan en dikkat çeken soru ise Elon Musk’ın Twitter’daki takipçilerinden olan B.Will’den geldi. B. Will, Musk’a yönelttiği soruda şunları belirtti: “Sence Neuralink sinir ağlarında Obsesif kompulsif bozukluğu olan hastalarda gerektiğinde hızlı ateşlemeyi durdurabilecek mi? Oksitosin, serotonin ve diğer kimyasalların serbest bırakılması gerektiğinde bile uyarılabilir mi? Neuralink, Nöron ve sinapsları yapay olarak çalıştırabilecek mi?

Buradan da anlayacağınız üzere beyindeki nöronların ve sinapsların Neuralink tarafından kontrol edilip edilemeyeceği, OKB hastalarının Neuralink sayesinde bu hastalığı yenip yenemeyeceği sorusu Musk’a yöneltildi. Elon Musk ise aynı şekilde bu soruya da “Evet” şeklinde yanıt verdi.

Yani Elon Musk’ın açıklamalarına bakılırsa Neuralink, beynimizdeki kontrolü bizden fazla yönetebilecek. Neuralink çipi sayesinde beynimizden müzik dinleyebilecek, veya nöron/sinapsları kontrol edebileceğiz. Tabii bu açıklamaların neye dayandırıldığı henüz belli değil. Fakat şirketin hedefleri bunun çok daha fazlası gibi görünüyor.

Gelişmelerden ve güncel teknoloji haberlerinden haberdar olabilmek için “kitle.net” web sitemizi ziyaret edebilir, ücretsiz olarak abone olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 22 Mayıs Bitcoin Pizza Günü | Tarihin İlk Bitcoin Alışverişi başlıklı makalemizde 10.000 Bitcoinlik Pizza, Bitcoin ve Bitcoin Pizza hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın