Connect with us


Bilim & Sanat

Elon Musk, Mars’taki İlk Üssün Kurulacağı Yeri Açıkladı

Çılgın milyarder Elon Musk, uzun zamandır planlanan Mars projesi hakkında detaylara yer verdi. Musk, ilk üssün kurulacağı yeri de açıkladı.

Zaman:

Tarih:

Elon Musk, Mars'taki İlk Üssün Kurulacağı Yeri Açıkladı Çılgın milyarder Elon Musk, uzun zamandır planlanan Mars projesi hakkında detaylara yer verdi. Musk, ilk üssün kurulacağı yeri de açıkladı.

Dünyanın en zengin kişilerinden biri olan ve son zamanların en dikkat çeken girişimcilerinden biri haline gelen Elon Musk, çılgınca girişimleriyle tüm dünyada büyük bir popülerlik yakaladı. Milyonlarca kişinin takip ettiği bir isim haline gelen Elon Musk, uzay girişimleriyle, elektrikli otomobilleriyle, beyin/bilgisayar bağlantısı çalışmalarıyla ve daha sayısız pek çok girişimiyle büyük bir servet kazanmayı başardı.

PayPal’ı satmasının ardından kazandığı parayla uzay şirketi kurarak adeta devletlere rakip olan ünlü milyarder Elon Musk, aynı zamanda elektrikli otomobillerin yükselişini sağlayan ilk isimlerden de biri olmayı başarmıştı. Dünya için pek çok proje üzerinde çalışan Elon Musk’ın en büyük hedefi ve başarmak istediği en büyük projesi ise, Mars‘ı Dünya gibi bir yer haline getirmek ve insanlığı oraya taşımak.

Mars’ın da Dünya gibi bir gezegen olabileceğine oldukça inanan Elon Musk, insanları buraya taşımak ve Dünya’daki gibi bir yaşam kurabilmek adına projesini hızla sürdürüyor. Birçok girişimiyle çok yakından ilgilenen Elon Musk, Mars projesi kapsamında ilk üssün Mars’ın hangi bölgesine kurulacağını da açıkladı. Musk, ilk üssün Mars’ın en kuzey bölgesine kurulacağını açıkladı.

Benzer içerik:  Elon Musk Twitter'dan Tüm Varlığını Satacağını Açıkladı
Elon Musk, Mars'taki İlk Üssün Kurulacağı Yeri Açıkladı Çılgın milyarder Elon Musk, uzun zamandır planlanan Mars projesi hakkında detaylara yer verdi. Musk, ilk üssün kurulacağı yeri de açıkladı.

Mars’a kurulacak ilk üs için en uygun bölgenin en kuzey bölge olacağını açıklayan Elon Musk, Mars’a koloni kurmak için çok büyük bir çalışma yürütüyor. Daha önce Mars’a yerleşebilmek ve insanları taşıyabilmek için binlerce uçuş gerçekleştirmemiz gerektiğini belirten Elon Musk, Mars aşığı bir girişimci olarak karşımıza çıkıyor.

Mars konusunda pek çok çalışma yürüten ünlü girişimci, daha önce de Mars konusunda pek çok araştırmada bulunmuştu. Daha önce Mars’ın buzul örtüsünün daha hızlı erimesi ve atmosferine büyük oranlarda karbondioksit salınması için gezegene atom bombası bile atmayı planlayan Musk, Mars hayalini hiç bırakmayacak gibi görünüyor…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir