Connect with us


Bilim & Sanat

Elon Musk: “Mars’a Gidecek Kişilerin Ölme İhtimali Yüksek”

Dünyanın en ünlü milyarderlerinden biri olan Elon Musk, Mars projesi için Mars’a gidecek kişiler için “ölme ihtimali yüksek” açıklamasıını yaptı.

Zaman:

Tarih:

Elon Musk: "Mars'a Gidecek Kişilerin Ölme İhtimali Yüksek"

Dünyanın en zengin kişilerinden biri olan ve kişisel servetinde çok hızlı bir yükseliş yaşayan Elon Musk, girişimleriyle tüm dünyada büyük bir başarı yakalamış ve şirketlerini kısa sürede zirvelere taşımayı başarmıştı. Özellikle elektrikli otomobil ve uzay çalışmalarıyla tanınan Elon Musk, uzun bir süredir yine sahibi olduğu SpaceX şirketi aracılığıyla Mars‘a gitmeyi planlıyor.

Fakat bu öyle gezme amaçlı gidiş dönüş değil, oraya yerleşme amaçlı bir gidiş. Tabii ki bu proje fazlasıyla maliyetli ve fazlasıyla zor. Bu sebeple bu projenin gerçekleşebilmesi için daha uzun yıllar gerekiyor. Fakat ünlü milyarder, bu projeye fazlasıyla olumlu bakıyor. Genellikle olumlu baktığı birçok projeyi gerçekleştiren, özellikle beyin/bilgisayar bağlantısını gerçekleştirmesiyle de büyük bir beğeni kazanan Elon Musk, Mars’a 2050 yılına kadar gitmeyi amaçlıyor.

2050 yılında 1 milyon insanın Mars’ta koloni kurmuş olacağını söyleyen Elon Musk, bu sefer açıklamalarıyla daha da heyecanlandırdı. İnsanlığı diğer gezegenlere taşıma yolunda çok büyük çalışmalar gerçekleştiren Musk ve ekibi, ilk insanlı uçuşları 2030 yılında gerçekleştirecek. Evet, yalnızca 10 yıl sonra Mars’a insanlı uçuşlar başlayacak ve koloniler kurulacak. 2050 yılına kadar Mars’ta 1 milyon kişi yaşıyor olacak. Elon Musk’ın açıklamalarına göre Mars’ta 2050 yılında kendine yetebilen bir şehrin kurulacağı söylense de, diğer açıklamalarıyla da insanları oldukça korkuttu diyebiliriz.

Benzer içerik:  Telekinezi Nedir? Zihinsel İletişim ile Kuvvet Uygulamak!

“Mars’a Gidenlerin Ölme İhtimali Yüksek”

Elon Musk: "Mars'a Gidecek Kişilerin Ölme İhtimali Yüksek" Dünyanın en ünlü milyarderlerinden biri olan Elon Musk, Mars projesi için Mars'a gidecek kişiler için "ölme ihtimali yüksek" açıklamasıını yaptı.

Ünlü milyarder Elon Musk, yeni açıklamalarında Mars projesinin ne kadar tehlikeli olduğuna değindi. Sözlerine bu konuda açık olmak gerektiğini belirterek başlayan Musk, bunun oldukça zor ve tehlikeli bir proje olduğundan bahsetti. Mars’ta koloni kurmak için gönüllü olarak gitmek isteyenlere seslenen Musk, “ölme ihtimaliniz yüksek” açıklamasıyla oldukça korkuttu. Fakat bu açıklama, bu tehlikeye rağmen gitmek ve koloni kurmak için gönüllü olmak isteyenleri de ortaya çıkaracak. Yani gitmeyi en çok kim istiyorsa ortaya çıkacak diyebiliriz.

Sürecin fazlasıyla zor olacağını söyleyen Elon Musk, her ne kadar zorlu olsa da bunun fazlasıyla “ihtişamlı” olacağını belirtti. Her ne kadar Mars’a gidecek ve koloni kuracak kişilerin ölme ihtimalinin yüksek olduğu belirtilse de, bu açıklamalara rağmen bu projenin bir parçası olmak ve adını tarihe yazdırmak isteyen milyonlarca kişi kesinlikle bulunuyor. İlerleyen yıllarda çok büyük gelişmeler görebilecek ve 2030 yılında ilk insanlı uçuşlara şahit olabileceğiz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir