Connect with us


Dünya'dan Haberler

Elon Musk: “Kime İstersek Darbe Yaparız”

Son zamanların en çok konuşulan isimlerinden biri olan Elon Musk, sosyal medyada yaptığı “kime istersek darbe yaparız” paylaşımıyla tepki çekti.

Zaman:

Tarih:

Elon Musk: "Kime İstersek Darbe Yaparız"

Kimilerinin adından “dahi” diye bahsettiği, kimilerinin ise “deli” dediği ünlü milyarder Elon Musk, biriktirdiği bir miktar parasıyla şirketlere değil, devletlere rakip olarak büyük bir ün salmıştı. Küçük servetiyle devletlere rakip olabilecek işler yapan Musk, kısa sürede servetini katlamayı başardı. Bu da Musk’ın büyük bir üne kavuşmasına ve hayran kitlesinin oluşmasına yardımcı oldu.

Bu ün Elon Musk’a nasıl geldi bilinmez ama, bu hayranlarını arkasına alan Musk son günlerde hiç de iyi değil. İyi değil diyoruz çünkü, Musk’ın sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımlar oldukça garip. Fakat en garibi de geçtiğimiz gün geleni. Elon Musk, ABD’nin corona virüsü sebebiyle yardım paketi ile ilgili paylaşımında “Bir başka ‘hükümet teşvik paketi’ halkın yararına değil” ifadelerini kullandı.

Armoni isimli bir Twitter kullanıcısından gelen cevap ise oldukça yerindeydi. Armoni, Musk’ın tweetine “Asıl Halkın çıkarına olmayan neydi biliyor musun? ABD hükümetinin, sen lityum alabil diye Bolivya’da Evo Morales’e darbe organize etmesi.” şeklinde cevap verdi. Binlerce kişinin beğenisini alan Armoni, Musk’tan enteresan bir yanıt aldı. Musk, “Kime istersek darbe yaparız. Bunu anla” cevabıyla büyük bir tepki çekti. Musk’ın bu son tweet’i pek de ilgi çekmedi, aksine oldukça kötü tepkilerle karşılandı.

Elon Musk: "Kime İstersek Darbe Yaparız" Son zamanların en çok konuşulan isimlerinden biri olan Elon Musk, sosyal medyada yaptığı "kime istersek darbe yaparız" paylaşımıyla tepki çekti.

Bu tweetleri gören “darbe hedefi olduğu söylenen” Bolivya Başkanı Evo Morales, Musk’ın tweetinin ekran görüntüsünü ekleyerek “Darbenin Bolivya lityumu için düzenlendiğinin yeni bir kanıtıdır. Kaynaklarımızı koruyacağız!” ifadelerine yer verdi. Gazeteci ve analistler, Musk’ın darbeyi savunduğuna ve ve sorumluluğunu üstlendiğine dikkat çekti.

Son dönemlerde artan ünüyle birlikte oldukça garip paylaşımlarda bulunan Elon Musk, birçok uzman ve analist tarafından büyük tepkiler çekiyor. Musk’ın bu davranışlarının, Tesla ve SpaceX gibi şirketlerin hisselerini nasıl etkileyeceği de merak konusu.

Dilerseniz güncel teknoloji haberleri için “kitle.net” web sitemizi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsor

Güncel