Elon Musk, Kendini Eleştiren Ekonomiste “Aptal” Yanıtını Verdi

 Elon Musk, Kendini Eleştiren Ekonomiste “Aptal” Yanıtını Verdi

Tesla ve SpaceX gibi dev şirketlerin CEO‘su Elon Musk, Twitter üzerinden kendini eleştiren ekonomist ve eski ABD Çalışma Sekreteri Robert Reich‘e Rusça dilinde “Aptal. Özür Dilerim, Sıkıcı aptal demek istedim” yanıtını verdi.


İlginizi Çekebilir: Elon Musk’ın Attığı Tweet Tesla’ya 14 Milyar Dolar Kaybettirdi

Dünyanın en zengin kişilerinden olan ünlü milyarder Elon Musk, son zamanlarda Twitter hesabı üzerinden oldukça ilginç paylaşımlara imza atıyor. Geçtiğimiz zamanlarda Tesla hisseleri ile ilgili olarak “Tesla hisse değerleri çok yüksek” şeklinde paylaşım yapan Musk, bu Tweeti yüzünden Teslaya 14 milyar dolar hisse değeri kaybettirmiş ve yatırımcılara çok büyük bir zarar ettirmişti. Ardından Musk’ın Tweetine bir çok tepki gelmişti.

Musk, şimdi de kendini eleştiren ünlü bir ekonomiste çok ilgi çeken bir yanıt verdi. Eski ABD Çalışma Sekreteri Robert Reich, Elon Musk’ın insanları zorla çalıştırdığını ve çalışmazlarsa işten kovulacağını söylediğini paylaştı. Ardından Reich, Musk’dan “Kapitalist” şeklinde bahsetti.

Elon Musk, bunun üzerine ünlü ekonomiste Rusça dili ile cevap verdi. Musk, önce “Aptal” şeklinde yanıt verdi. Fakat daha sonra bu Tweetini silerek “Üzgünüm, Sıkıcı Aptal Demek İstedim.” şeklinde yanıt verdi.

Elon Musk’ın bu Tweet’ine bir çok kişi destek verirken, bir çok kişi de Elon Musk’ı eleştirerek şirketlerinin “Ponzi” olduğunu iddia etti. Son zamanlarda sosyal medyada eleştirilere maruz kalan ünlü milyarder Musk, attığı Tweetler ile bu tepkileri ateşlemeye devam ediyor.

İlgili İçerik  Las Vegas Otelleri Elon Musk ile Ortaklık İstiyor

Musk, kurucusu olduğu Tesla’nın Alameda eyaletinde bulunan fabrikasında 10 bnden fazla işçi çalıştırıyordu. Fakat corona virüsü sebebiyle bu fabrika geçici olarak kapatılmak zorunda kaldı. Musk, buna rağmen fabrikayı yeniden açabilmek adına belediyeyi zora sokmaya başladı. Ardından Alameda eyaletine dava açarak fabrikayı Teksasa taşıyacağını belirtti.

Şuan corona virüsünün en çok felakete sebep olduğu ülke ABD olsa da, Elon Musk ABD’nin sadece bir kaç eyalette aldığı sokağa çıkma yasağı kararını “faşist” olarak bulduğunu söylüyor. ABD’de sokağa çıkma yasağını protesto eden bir çok kişiyi Elon Musk ateşliyor. Musk’ın “Aptal” şeklinde yanıt verdiği Robert Reich, corona virüsüne rağmen insanların hayatını tehlikeye atması ve insanların canını tehlikeye atmasına rağmen bu derece fabrikaları açmak istemesine tepki göstermişti. ABD’de şuana kadar covid-19 sebebiyle 79,773 kişi hayatını kaybetti.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın