Elon Musk: F-35’lerin İHA Karşısında Hiç Şansı Yok

 Elon Musk: F-35’lerin İHA Karşısında Hiç Şansı Yok

Elon Musk, geçtiğimiz saatlerde Twitter‘da yaptığı paylaşımda ilginç bir açıklamada bulundu. Lee Hudson isimli kullanıcının paylaşımını cevaplayan Musk, Amerikan F-35‘lerinin İHA‘lara karşı hiç şansı olmadığını söyledi.


İlginizi Çekebilir: Elon Musk: İsterseniz Konuşan Araba Üretebiliriz

Resmi Twitter hesabı üzerinden bir Tweet’i cevaplayan Tesla ve SpaceX kurucusu ünlü milyarder Elon Musk, dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Lee Hudson isimli bir kullanıcının attığı Tweet’i yanıtlayan Musk, F-35’ler ile ilgili ilginç bir açıklama yaptı.

İnsansız Hava Aracı teknolojisinden bahseden Elon Musk, F-35 gibi bir savaş uçağının İHA’ların karşısında duramayacağını söyledi.

Aviation Week editörü Lee Hudson’un Twitter üzerinden yaptığı paylaşımı yanıtlayan Musk, böylelikle savaş teknolojileri konusundaki görüşünü de bildirmiş oldu. Musk, F-35 veya insanlar tarafından kullanılan diğer savaş uçaklarının İHA karşısında duramayacağını düşünüyor.İnsansız Hava Araçlarındaki manevra özelliklerinin arttırılması ve insanlar tarafından uzaktan kontrol edilmesi sonucu F-35’in hiç şansı olmayacağını söyleyen Musk, Defence News’teki bir habere göre bir sempozyum sırasında “Savaş uçakları dönemi geride kaldı” açıklamasını yapmış.

İlgili İçerik  Tesla, Araçlarının Uyarısız Hızlandığı İddialarını Reddetti

Ayrıca savaş uçakları pilotlar için de kötü şartlar sunuyor. Eğer Elon Musk’ın dediği gibi İHA’lar savaş uçakları kadar geliştirilebilirse ilerleyen dönemlerde savaş uçaklarının yerini alabilir…

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın