Connect with us


Dünya'dan Haberler

Elon Musk, Cybertruck’ın Su Üstünde Gidebileceğini Söyledi

Ünlü milyarder Elon Musk, Tesla’nın yeni SUV modeli Cybertruck hakkında Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda aracın su üstünde bir süre batmadan yüzebilecğeini belirtti.

Zaman:

Tarih:

Elon Musk, Cybertruck'ın Su Üstünde Gidebileceğini Söyledi

Ünlü milyarder Elon Musk, Tesla‘nın yeni SUV modeli Cybertruck hakkında Twitter‘dan yaptığı bir paylaşımda aracın su üstünde bir süre batmadan yüzebileceğini belirtti.


İlginizi Çekebilir: Cybertruck Özellikleri ve Fiyatı

Tesla ve SpaceX gibi dev şirketlerin kurucusu ünlü milyarder Elon Musk, bir takipçisinin Cybertruck ile ilgili sorduğu soruya oldukça ilginç bir yanıt verdi. Elon Musk’ın kurucusu olduğu Tesla şirketinin 2021 sonlarında piyasaya sürülecek olan Cyberpunk temalı yeni otomobili Cybertruck, Musk’ın açıklamalarına göre su üzerinde bir süre gidebilecek.

Elon Musk’ın @batflyer isimli takipçisi, Musk’a yönelttiği soruda “Hiç Cybertruck’ın su derinliğini düşündün mü? Ben avlanıyorum, balık tutuyorum ve bazen nehirlerden geçmem gerekiyor. Bunu aracıma zarar vermeden yapabilir miyim?” dedi. Musk ise “Evet. Hatta bir süre yüzebilecek.” şeklinde yanıtladı.

Elon Musk’ın iddialarına göre Tesla’nın yeni otomobili Cybertruck, kısa süreliğine su üstünde gitme kabiliyetine sahip bir otomobil olarak karşımıza çıkacak.

Musk: Tesla Model S İyi Bir Tekne Olabilir!

Tesla, 2019'un 4. Çeyreğinde Teslimat Rekorları Kırdı

Ayrıca Elon Musk, en çok satılan modellerinden olan Tesla Model S hakkında da şunları söylemişti; “Bunu denemenizi önermiyoruz fakat Model S iyi bir şekilde yüzebilir ve çok iyi bir tekne olabilir. Özellikle de tekerlek dönüşüyle rahatça ilerleyebilir.

Benzer içerik:  Tarihte Kullanılan İlk Emoji: Bir Hukuk Dosyası
Elon Musk, Cybertruck'ın Su Üstünde Gidebileceğini Söyledi Ünlü milyarder Elon Musk, Tesla'nın yeni SUV modeli Cybertruck hakkında Twitter'dan yaptığı bir paylaşımda aracın su üstünde bir süre batmadan yüzebilecğeini belirtti.

Cybertruck Fiyatı ve Özellikleri


Cybertruck Fiyatı ve Özellikleri

3 farklı menzil seçeneğiyle birlikte piyasaya sürülecek olan Cybertruck 250, 300, 500 mil olarak ayrılıyor.

Başlangıç seviyesi olan tek motorlu cybertruck 400km’lik bir menzile ve 7.5 tonluk bir çekme kapasitesine sahip. Arkadan çekişli motora sahip olan başlangıç seviyesi, 0-100km/s’ye 6.4 saniyede ulaşıyor. Arkadan çekişli ve tek motorlu bu paket, Cybertruck’ın en ucuz paketi. Fiyatı 39.900 dolar.

Gelişmiş seviye üç motorlu paketi 800km menzile ve 14 tona kadar çekme kapasitesine sahip. Cybertruck’ın en pahalı ve dolu paketi olan bu seçenek 4 çekişli ve 3 motorlu. 100km/s hıza 2.9 saniyede ulaşabiliyor. Fiyatı 69.900 dolar.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsor

Güncel