Elon Musk, Cybertruck Camının Neden Kırıldığını Açıkladı

 Elon Musk, Cybertruck Camının Neden Kırıldığını Açıkladı

22 Kasım’da Elon Musk‘ın sunduğu Cybertruck‘ın tanıtımında beklenmeyen bir sorun oluşmuştu. Tanıtım sırasında demir top ile kırılan cam Elon Musk’a zor anlar yaşatmıştı. Fakat camın kırılması Cybertruck’ın siparişlerini düşürmedi ve Tesla severler tarafından Cybertruck 3 günde 200.000 siparişi geçti.

Elon Musk olayla ilgili bir çok tweet atmıştı ve tanıtım öncesi yaptıkları denemelerde Cybertruck camının kırılmadığını söylemişti. Bugün attığı tweet’te ise araç camının neden kırıldığını tam olarak açıkladı.

Cybertruck Tanıtımı Pahalıya Patladı! Tesla Hisseleri Düştü
Cybertruck Tanıtımı Pahalıya Patladı! Tesla Hisseleri Düştü

Rod Adlib adlı Twitter kullanıcısının şu tweet’i Elon Musk tarafından dikkat çekmeyi başardı.

Cybertruck camının kırılmasının ardında ki asıl nedeni bilmiyorum. Önemli değil Elon, ama belki de kapıya balyozla vurmadan önce bilyeyi cama atmalıydın.

Elon Musk bu tweet’i gördü ve şu şekilde yanıtladı.

“Evet. Balyoz darbeleri camın kapıdaki tabanına hasar verdi tabanda çatlak oluştu. Bu da cama atılan demir bilyenin geri sıçramamasına sebep oldu. Önce cama bilye atılmalıydı, sonra balyozla vurulmalıydı. Bir daha ki sefere…”

Fakat bu tweet’i de bir başka Twitter kullanıcısı “Arka cam da çatladı, onu nasıl etkiledi?” şeklinde soruyla yanıtladı.

İlgili İçerik  Tesla'ya "Dayanıksız Boya" Sebebiyle Dava Açıldı
CyberTruck 3 Günde 200.000 Siparişi Geçti
CyberTruck 3 Günde 200.000 Siparişi Geçti

Cybertruck camının kırılması Forbes Dergisinin haberine göre Tesla şirketine 770 milyon dolarlık bir değer kaybı yaşatmıştı. Fakat şirket müşteri sayısında hiç bir kayıp yaşamadı ve 3 günde 200.000 siparişi geçti.

[ilgiliMakale icerik_id=”1695″]

Elon Musk tanıtım sırasında camın kırılmasıyla beraber zor anlar yaşamıştı ve “Evet, bu biraz ağır oldu. Diğer cama da deneyelim” şeklinde diğer cama da bilye atılmasını istemişti. Fakat diğer cam da bilye atılmasıyla birlikte kırıldı. Elon Musk ise attığı tweet’te balyoz darbesinin camın kırılmasına etki ettiğini söyledi. Fakat arka camın kapısına balyozla vurulmamıştı. Elon Musk konu ile ilgili daha neler açıklayacak önümüzdeki günlerde göreceğiz fakat biz Cyberpunk konseptli bu aracın büyük bir başarı elde edeceğini düşünüyoruz.

Bir önceki yazımız olan Müthiş Cuma: Migros 5.999 TL'ye Iphone 11 Satacak! başlıklı makalemizde Iphone 11, Migros ve Migros Iphone 11 İndirimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın