Connect with us


Dünya'dan Haberler

Elon Musk, Cuma Günü Neuralink’in Çalışan Bir Cihazını Gösterecek

Son zamanların dikkat çeken ismi Elon Musk, beyin/bilgisayar bağlantısı amaçlayan Neuralink’in çalışan bir cihazını Cuma günü canlı olarak tanıtacaklarını açıkladı.

Zaman:

Tarih:

Elon Musk, Neuralink'in Çalışan Bir Cihazını Gösterecek

Dünyanın en zengin kişilerinden biri olan Elon Musk, son zamanlarda birçok girişimi ile dünyanın en çok konuşulan milyarderlerinden biri olmayı başarıyor. Özellikle sosyal medyada yaptığı paylaşımlar ile büyük dikkat çeken Elon Musk, geçtiğimiz saatlerde yaptığı bir paylaşım ile oldukça dikkat çekti. Bu paylaşıma göre Elon Musk, beyin/bilgisayar bağlantısı amaçlayan Neuralink şirketinin çalışan bir cihazını tanıtacak.

Bildiğiniz gibi dünyanın en zengin kişilerinden biri olan Musk, Tesla, SpaceX, Neuralink gibi pek çok dikkat çeken şirketin de kurucusu. Özellikle son zamanlarda Neuralink ile dikkat çeken Elon Musk, bu şirket ile beyin/bilgisayar bağlantısını kurmaya çalışıyor. Makineler ile beyinlerin birbirini kontrol etmesi ve etkileşime geçmesi için teknolojiler üzerinde çalışan Neuralink, büyük ihtimalle çalışan bir ürünü ortaya çıkardı.

Uzun bir süredir kapalı kapılar ardında çalışmalarını sürdüren Neuralink, Elon Musk’ın Twitter’dan yaptığı paylaşıma göre çalışan bir cihaz üretmiş olabilir. Bir Twitter kullanıcısı, “Elon Musk tarafından kurulan Neuralink’in bir beyin makinesi arayüzünü göstereceği bildirildi. Yapay Zeka’yı beyinlerimizle karıştırmak hakkında ne düşünüyorsunuz ?” şeklinde bir paylaşımda bulundu ve Elon Musk, bu tweet’i kısa sürede yanıtladı.

Neuralink üzerinde yapılan çalışmaların sonucuna ve çalışan bir örneğine yönelik bir canlı yayın yapacaklarını söyleyen Elon Musk, Cuma gününü hedef göstererek Neuralink’in çalışan bir örneğini karşımıza çıkaracağını açıkladı. İlerleyen günlerde konu hakkındaki tüm gelişmeleri sizlere aktaracağız.

Benzer içerik:  Elon Musk, Resmi Twitter Hesabından WhatsApp'ı Ti'ye Aldı

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir