Elon Musk, Coronavirüs’e Karşı Solunum Cihazı Bağışlıyor

 Elon Musk, Coronavirüs’e Karşı Solunum Cihazı Bağışlıyor

Tesla ve SpaceX gibi dünya devi şirketlerin kurucusu olan Elon Musk, dünyaya tehlike saçan Corona Virüsü‘ne karşı New York‘a yüzlerce solunum cihaz (ventilatör) bağışlayacağını açıkladı.


İlginizi Çekebilir: Trump, Solunum Cihazı Bağışlama Sözünü Tutmayan General Motors’a Ateş Püskürdü

Dünyanın en zengin kişilerinden olan Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Corona Virüsü’ne karşı umursamaz tavırlarından dolayı bir çok kişi tarafından tepki görse de bugünlerde tavırlarını değiştirmiş durumda. Daha önce corona virüsü’ne karşı alınan önlemler kapsamında fabrikalarını kapatmayan ve işçilerini tehlikeye atan Musk, şimdi büyük bir yardım girişiminde bulunuyor.

New York’a yüzlerce solunum cihazı bağışlayacağının sözünü veren Musk, geçtiğimiz günlerde ResMed, Philips ve Medtronic isimli şirketlerden 1.255 adet solunum cihazı almış ve New York’daki hastanelere dağıtacağını söylemişti. Ayrıca bir çok fabrikasındaki üretimleri durduran Musk, New York, Buffalo’daki Tesla fabrikasında solunum cihazı üretileceğini açıkladı.

Elon Musk’ın öncelikli olarak New York’u seçmesinin sebebi ise ABD’de corona virüsü vakalarının en çok görüldüğü yer’in New York olması. ABD’de virüs toplam 124.697 kişiye yayılırken, sadece New York’da 52.318 kişi virüse yakalandı. ABD’de “toplam” 2.227 kişi hayatını kaybederken, New York’da virüs sebebiyle hayatını kaybeden kişi sayısı ise 728’e ulaştı.

New York’un Belediye Başkanı Bill de Blasio, Elon Musk’ın bu bağışından sonra resmi Twitter hesabı üzerinden Musk’a teşekkür etti. Blasio, attığı Tweet’te şunları söyledi;

Elon Musk ile dün gece saatlerinde konuştum. Eyaletimizdeki hastanelere yüzlerce ventilatör bağışlayacağını söyledi. Çok minnettarız. Hayat kurtarabilmek için alabileceğimiz her ventilatöre ihtiyacımız var

Elon Musk, başkan’ın bu tweet’ine yanıt vererek “Rica ederim. Tesla ekibine teşekkür ederiz. Her şekilde yardım etmek için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

İlgili İçerik  Google, Sporcular İçin 2.1 Milyar Dolarlık Yatırım Yaptı!

Ayrıca New York Belediye Başkanı Bill de Blasio’nun yaptığı açıklamalara göre Eyaletteki tüm hastalara yetmesi için 30 bin’den fazla solunum cihazı gerekiyor.

Corona virüsü ile ilgili tüm güncel gelişmeleri “kitle.net” web sitemizden takip edebilir, hemen aşağıdan son durum bilgisine ulaşabilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (29.03.2020 – 16:30)


Wuhan'da Son Durum: 24 Saatte Sadece 1 Yeni Vaka

  1. Bulaştığı Toplam Kişi: 678.857
  2. Etkin Vaka: 505.165
  3. Hayatını Kaybedenler: 31.775
  4. Kurtarılan Kişi: 141.916
  5. Türkiye: 7.224 etkin vaka – 108 ölüm
  6. İtalya: 70.065 etkin vaka – 10.023 ölüm
  7. Çin: 2.691 etkin vaka – 3.300 ölüm
  8. ABD: 119.239 etkin vaka – 2.227 ölüm
  9. İspanya: 57.560 etkin vaka – 6.528 ölüm

Bir önceki yazımız olan Kripto Kraliçe'nin 15 Milyar Dolarlık Kripto Para Vurgunu başlıklı makalemizde Bitcoin, Kripto Kraliçe ve Kripto Para Vurgunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın