Elon Musk: Coronavirüs Kısıtlamalarını Derhal Kaldırın

 Elon Musk: Coronavirüs Kısıtlamalarını Derhal Kaldırın

Ünlü milyarder Elon Musk, corona virüsünden en çok etkilenen ülke olan Amerika yönetimine kısıtlamaları derhal kaldırması yönünde istekte bulundu. Musk‘ın bu isteği tepki çekti.


İlginizi Çekebilir: Elon Musk: Cybertruck Suda Gidebilir

SpaceX ve Tesla gibi dev şirketlerin kurucusu Elon Musk, corona virüsü sebebiyle bazı kısıtlamalara giden ABD hükümetine karşı tepkisini gösterdi. Resmi Twitter hesabı üzerinden konu hakkında paylaşımda bulunan Elon Musk, saatler içerisinde 150 bin’den fazla beğeni topladı. Fakat bir çok kişi ve uzman da Musk’a tepki gösterdi.

Bildiğiniz gibi Amerika, corona virüsünden en çok etkilenen ülke. Bir çok kısıtlamaya rağmen corona virüsünü kontrol altına alamayan ülke, bir çok vatandaşını virüs sebebiyle kaybediyor. 1 milyondan fazla vaka bulunan ülkede, tüm dünyanın üçte birinden daha fazla vaka bulunuyor. Dünya genelinde ABD ile birlikte 3 milyon 100 bin vaka bulunurken, sadece ABD’de 1 milyon 40 bin vaka bulunuyor.

Corona virüsü ile alınan bazı kısıtlamalar, Tesla gibi şirketlerin operasyonlarını da etkiliyor. Büyük ihtimalle Elon Musk, kısıtlamalara karşı tepkisini bu yüzden gösterdi. Fakat ABD eğer daha fazla kısıtlama getirmez ve yeteri kadar önlem alamazsa daha pek çok vatandaşın hayatını kaybedeceğini söylemek yanlış olmaz.

Elon Musk, geçtiğimiz zamanlarda paylaştığı bir tweet’de de Amerika’nın Nisan ayı sonuna kadar 0 yeni vakaya kadar azalma yaşayacağını belirtmişti.

Ayrıca bu kötü duruma rağmen Amerika’da kısıtlamaların kaldırılmasını isteyen sadece Elon Musk değil. Bir çok ABD vatandaşı kısıtlamaların kaldırılmasına yönelik protestolar gerçekleştirirken, ABD başkanı Donald Trump da kısıtlamaların gereksiz olduğunu ve bunun basit bir “grip” olduğunu söylüyor.

İlgili İçerik  Rusya, Corona Virüsüne Karşı İlaç Geliştirdi

Corona virüsü güncel haberlerini “kitle.net” web sitemizden takip edebilir, aynı zamanda hemen aşağıdan corona virüsü son durumuna göz atabilirsiniz. Sitemizde bulunan tüm coronavirüs haberlerinde corona virüsü son durum bilgisi yer almaktadır. Veiler, bing.com/covid adresinden sağlanmaktadır. Dilerseniz ilgili kaynağa giderek teyit edebilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (29.04.2020 – 19:00)


corona virüsü son durum
  1. Bulaştığı Toplam Kişi: 3,142,942
  2. Etkin Vaka: 1,975,600
  3. Hayatını Kaybedenler: 218,649
  4. Kurtarılan Kişi: 948,693
  5. Türkiye: 72,852 etkin vaka – 2,992 ölüm
  6. İtalya: 106,968 etkin vaka – 27,682 ölüm
  7. Çin: 2,005 etkin vaka – 4.633 ölüm
  8. ABD: 862,711 etkin vaka – 59,388 ölüm
  9. İspanya: 103,677 etkin vaka – 24,275 ölüm

Bir önceki yazımız olan YouTube Videoları Ne Kadar İnternet Harcıyor? başlıklı makalemizde Ne Kadar İnternet Harcar, Video ve Video Ne Kadar İnternet Harcıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın