Elon Musk, Corona Virüsüne Karşı Umursamazca Davranıyor

 Elon Musk, Corona Virüsüne Karşı Umursamazca Davranıyor

SpaceX ve Tesla gibi dev şirketlerin kurucusu Elon Musk, corona virüsüne karşı sergilediği umursamaz tutumdan dolayı bir çok uzman tarafından eleştiriye tutuldu.


İlgili Haber: Elon Musk: “Corona Virüsü Paniği Aptalca”

Dünyanın en zengin kişilerinden olan Elon Musk, sosyal medyayı da oldukça aktif bir şekilde kullanıyor. Özellikle Twitter’da çok sık paylaşımlar yapan Elon Musk, geçtiğimiz zamanlarda Corona virüsü paniğinin “aptalca” olduğunu söylemiş ve büyük bir tepki toplamıştı.

Bir çok kullanıcı 32 milyon takipçili Elon Musk’ın bu paylaşımını beğenip olumlu karşılarken, bir çok kişi de tepki gösterdi. Sizlerin de bildiği gibi Corona virüsü dünya genelinde 340.000’den fazla kişiye bulaştı ve 14.500’den fazla kişinin ölümüne sebep oldu. Ayrıca Musk, Corona virüsünün çocuklarda çok daha az etkili olduğunu Twitter’da paylaşarak yanıltıcı bilgi verdi.

Elon Musk, Corona virüsüne karşı gösterdiği umursamaz tavırları fabrikalarında da göstererek tepki topladı. Musk, San Francisco’da zorunlu olmayan işletmelerin kapatılması talimatına rağmen Tesla fabrikalarındaki işçileri çalıştırmaya devam etti. Fabrikadaki 10 bin çalışanını 2.500’e kadar indiren Musk, gelen tepkilerden sonra bu kararı da değiştirerek 23 Mart akşamına kadar fabrikayı kapatma kararı aldı.

Corona Virüsü hakkında tüm güncel haberlere “kitle.net” web sitemizden ulaşabilir, hemen aşağıdan son durum bilgisine ulaşabilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (22.03.2020 – 23:00)


DSÖ: Hata Yaptık, Corona Virüsü Çok Yüksek Düzeyde Tehlikeli

  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 340.823
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 14.573
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran, Romanya, Brezilya, Gürcistan, Danimarka, Estonya, Cezayir, Kuzey Makedonya, Afganistan, Pakistan, Hırvatistan, Avusturya, Irak, İsrail, Umman, Yunanistan, Yeni Zelanda, Azerbaycan, Qatar, Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Ürdün, Nijerya, Şili, Tunus, Andorra, Fahore Adaları, Kosta Rika, Ermenistan, Vatikan, Peru, Paraguay, Moldova, Moğolistan, Litvanya, Burkino Faso, Kıbrıs, Brunei, Kamerun, Kongo, Türkiye, Somali, Papua Yeni Gine, Zambiya, Çad, Liberya, Saint Lucia, El Salvador, Madagaskar, Orta Afrika Cumhuriyeti, Bahamalar, Gabon, Guyana, Barbados, Seyşeller, Kenya, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Monako, Jersey, Guatemala, Maldivler, Fildişi Sahilleri, Jamaika, Küba, Kosova, Bolivya, Bangladeş, Özbekistan, Venezuela, Senegal, Malta
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 96.958
  5. Türkiye: 1.206 vaka – 30 ölüm
  6. İtalya: 59.138 vaka – 5.476 ölüm
  7. Çin: 5.549 etkin vaka – 3.261 ölüm
İlgili İçerik  Grimes, "Ruhunun Bir Parçasını" Satışa Çıkardığını Açıkladı

Bir önceki yazımız olan Kripto Kraliçe'nin 15 Milyar Dolarlık Kripto Para Vurgunu başlıklı makalemizde Bitcoin, Kripto Kraliçe ve Kripto Para Vurgunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın