Elon Musk: Corona Virüsü Paniği Aptalca

 Elon Musk: Corona Virüsü Paniği Aptalca

SpaceX ve Tesla gibi dünya devi şirketlerin CEO’su olan Elon Musk, geçtiğimiz saatlerde resmi Twitter hesabı üzerinden “Corona Virüsü Paniği Aptalca” şeklinde paylaşımda bulundu. Tweet, saatler içerisinde 1 milyon’dan fazla kişinin beğenisini topladı.


İlginizi Çekebilir: Dünya Genelinde Corona Virüslü Kişi Sayısı 100 Bin’i Geçti

Dünyanın en zengin kişilerinden biri olan Elon Musk, geçtiğimiz saatlerde resmi Twittter hesabı üzerinden oldukça dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Son günlerde etkisini oldukça arttırarak bir çok ülkede tehlike saçan Corona virüsü hakkında açıklamalarda bulunan Musk, corona virüsü paniğinin aptalca olduğunu söyledi.

Elon Musk’ın bu paylaşımı 20 saat içerisinde 1 milyon’dan fazla beğeni alırken, 275 bin’den fazla da ReTweet aldı. Fakat beğenen kişi kadar Elon Musk’ı eleştiren de oldu. 2019 Aralık ayında Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıktığından beri 105.479 kişiye bulaşarak 3.555 kişinin ölümüne sebep olan corona virüsü, İran, İtalya, Çin gibi ülkelerde büyük oranda tehlike saçmaya devam ediyor.

Son gelen verilere göre virüsün tehlikesinin azaldığını görsek de, bir çok sosyal medya kullanıcısı 3.555 kişinin ölümüne sebep olan virüs hakkında endişe duymanın aptalca olmadığını düşünüyor. Twitter kullanıcılarının bir bölümü Elon Musk’ın Tweet’ine destek verirken, bir bölümü de tepki gösteriyor.

Corona Virüsü Son Durum (07.03.2020)


Corona Virüsü, Filipinler'de Bir Kişinin Ölümüne Sebep Oldu
  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 105.289
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 3.555
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran, Romanya, Brezilya, Gürcistan, Danimarka, Estonya, Cezayir, Kuzey Makedonya, Afganistan, Pakistan, Hırvatistan, Avusturya, Irak, İsrail, Umman, Yunanistan, Yeni Zelanda, Azerbaycan, Qatar, Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Ürdün, Nijerya, Şili, Tunus, Andorra, Fahore Adaları, Kosta Rika, Ermenistan, Vatikan, Peru
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 58.354
İlgili İçerik  Yarasalarda 6 Yeni Corona Virüsü Türü Keşfedildi

Bir önceki yazımız olan Kripto Kraliçe'nin 15 Milyar Dolarlık Kripto Para Vurgunu başlıklı makalemizde Bitcoin, Kripto Kraliçe ve Kripto Para Vurgunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın