Connect with us


Borsa Haberleri

Elon Musk, Bir Günde Devasa Bir Servet Kaybederek Tarihe Geçti

Dünyanın en zengin kişilerinden biri olan Elon Musk rekor kırdı ve bir gün içerisinde en fazla para kaybeden insan olarak tarihe geçti.

Zaman:

Tarih:

Elon Musk, 1 Günde Devasa Servet Kaybederek Tarihe Geçti

Tesla ve SpaceX şirketleriyle devasa bir servete kavuşan ve dünyanın en ünlü milyarderlerinden biri olan Elon Musk, yaptığı çılgın çalışmalarla oldukça konuşuluyor. Şirketleriyle özel kuruluşlara değil adeta devletlere karşı yarışan Elon Musk, uzay çalışmalarıyla, beyin/bilgisayar şirketi Neuralink ile, elektrikli otomobilleri ile ve daha pek çok girişimi ile dünyanın en çok konuşulan milyarderi olmayı başarıyor.

Tabii ki bu girişimleriyle birlikte Tesla adlı şirketini devasa bir değerlemeye ulaştıran Elon Musk, sahip olduğu Tesla hisseleri sayesinde dünyanın en zengin kişilerinden olmayı başarıyor. Milyarlarca dolarlık servete sahip olan Elon Musk, Tesla’nın hisselerine göre kişisel servetinde oldukça büyük değişimler yaşayabiliyor. Bu haberimizde olduğu gibi. Ünlü milyarder Elon Musk, Tesla hisselerinin düşüşü sebebiyle, bir gün içerisinde dünyanın en çok para kaybeden insanı oldu.

Forbes dergisinin canlı milyarderler sayfasında 5. sıralara kadar yükselen Elon Musk, Tesla hisselerindeki dalgalanmalar sebebiyle servetinden büyük bir para kaybetti. Geçtiğimiz günlerde 90 milyar doları aşkın servetiyle dünyanın en zengin 5. kişisi olan Musk, son günlerin ardından 8. sıraya geriledi. Günlerdir servetinde düşüşler yaşayan Musk’ın, son 24 saat içerisinde tam 16,5 milyar dolarlık, yani 125 milyar TL‘lik kişisel serveti yok oldu.

Benzer içerik:  Walmart, Salgın Sebebiyle Kasiyersiz Alışveriş Sistemi Üzerinde Çalışıyor
Elon Musk, Bir Günde Devasa Bir Servet Kaybederek Tarihe Geçti Dünyanın en zengin kişilerinden biri olan Elon Musk rekor kırdı ve bir gün içerisinde en fazla para kaybeden insan olarak tarihe geçti.

Şöyle düşünebiliriz; eğer her saniye 4.000 TL kazansaydınız, Elon Musk’ın 1 günde kaybettiği bu serveti 1 yılda kazanırdınız. Tabii ki Elon Musk’ın kaybının sebebi de yine Tesla hisselerinin düşüşü. Servetinin çok büyük bir bölümünü Tesla sayesinde elinde tutan Elon Musk, Tesla’da bulunan hisselerine göre kişisel servetinde değişimler yaşıyor. Son 5 gündür büyük bir düşüş yaşayan Tesla hisseleri, şirket kurucusu Elon Musk’ın da kişisel servetini oldukça eritiyor.

5 gün önce hisse başı değeri 502 dolar olan Tesla, şimdi hisse başı 330 dolarlık değerlemeyle karşımıza çıkıyor. Tesla, 5 gündür yaşanan düşüşün ardından son 24 saatte %20’lik bir düşüş yaşadı. Bu da Musk’ın servetini aynı oranda eritti.

Elon Musk, Bir Günde Devasa Bir Servet Kaybederek Tarihe Geçti Dünyanın en zengin kişilerinden biri olan Elon Musk rekor kırdı ve bir gün içerisinde en fazla para kaybeden insan olarak tarihe geçti.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir