Connect with us


Otomobil Haberleri

Elon Musk: “Bill Gates’in Hiçbir Fikri Yok”

Dünyanın en zengin kişilerinden olan Elon Musk, Twitter’da bir takipçisinin sorusuna “Bill Gates’in Hiçbir Fikri Yok” açıklamasında bulundu.

Zaman:

Tarih:

Elon Musk: "Bill Gates'in Hiçbir Fikri Yok" Dünyanın en zengin kişilerinden olan Elon Musk, Twitter'da bir takipçisinin sorusuna "Bill Gates'in Hiçbir Fikri Yok" açıklamasında bulundu.

Dünyanın en zengin kişilerinden biri olan Elon Musk, girişimleriyle tüm dünyada ismini duyurmayı başarmış ve aynı zamanda dünyanın en zengin kişilerinden biri olmuştu. 79 milyar doları aşkın kişisel servetiyle dünyanın en zengin ilk 10 kişisi arasında bulunan Elon Musk, son zamanlarda girişimleri dışında sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla da konuşuluyor.

Sosyal medya hesabında, özellikle Twitter’da oldukça sık paylaşım yapan Elon Musk, paylaşımlarıyla da yüz binlerce kişinin dikkatini çekmeyi başarıyor. Oldukça samimi bir şekilde paylaşımlarını sosyal medyada sürdüren Elon Musk, rakiplerini de oldukça samimi ve çok açık bir şekilde eleştirmesiyle biliniyor. Haberimizde aktardığımız gibi Jeff Bezos’un sürücüsüz taksi girişimine karşı “Taklitçi Bezos” şeklinde paylaşımda bulunan Elon Musk, diğer milyarderlere karşı oldukça açık konuşuyor diyebiliriz.

Ünlü milyarder, şimdi de dünyanın en zengin kişilerinden biri olan Bill Gates’i hedef aldı. Bill Gates, geçtiğimiz günlerde elektrikli otomobiller ile ilgili bir yazı yayınlamıştı ve bu da elektrikli otomobil şirketlerini sinir küpüne değiştirecek bir açıklamaydı. Elektrikli otomobillere kısa mesafe için iyi alternatif diyen Bill Gates, tırlar, kargo gemileri ve uçaklar için elektrikli araçların hiçbir zaman pratik bir çözüm olmayacağını belirtmişti. Tabii ki elektrikli otomobillere ve diğer teknolojilere oldukça olumlu bakan Elon Musk da, Bill Gates’in bu makalesini hiç hoş karşılamadı.

“Hiçbir Fikri Yok”

Elon Musk: "Bill Gates'in Hiçbir Fikri Yok" Dünyanın en zengin kişilerinden olan Elon Musk, Twitter'da bir takipçisinin sorusuna "Bill Gates'in Hiçbir Fikri Yok" açıklamasında bulundu.

Elektrikli otomobillerin geleceğine adeta “yok” gözüyle bakan Bill Gates, tabii ki Elon Musk tarafından hoş karşılanmadı. Bu teknolojiye milyarlarca dolar yatıran, yıllar içerisinde muhteşem özelliklere sahip bataryalar ve elektrikli otomobiller geliştiren Tesla, kısa sürede yakaladığı bu başarıyı uzun vadede daha iyi bir geleceğe götürmeyi planlıyor. Elon Musk’ın Twitter hesabında bir takipçisi, bu konunun Musk’ın ilgisini çekeceğini düşünerek bir soru yöneltti.

Benzer içerik:  Yüksek Fiyatlar Yaramadı: Ekim Ayında Otomobil Satışları %93 Arttı

Richard R. adlı bir Twitter kullanıcısı, Elon Musk’a “İyi günler. Bill Gates’in elektrikli kamyonlara atıfta bulunulan beyanları hakkında ne düşünüyorsun? Saygılar” şeklinde bir soru yöneltti. Bu soruyu kendi tarzıyla yanıtlayan Elon Musk, kısa ve açık bir şekilde “(Bill Gates’in) hiçbir fikri yok” açıklamasında bulundu.

Elon Musk: "Bill Gates'in Hiçbir Fikri Yok" Dünyanın en zengin kişilerinden olan Elon Musk, Twitter'da bir takipçisinin sorusuna "Bill Gates'in Hiçbir Fikri Yok" açıklamasında bulundu.

Bill Gates’in elektrikli otomobillere ve diğer taşıtlara karşı bu şekilde olumsuz bakmasının sebebi ise, daha büyük taşıtların daha büyük bataryaya sahip olması gerektiği düşüncesi. Gates, taşıtlar ne kadar büyük olursa o kadar büyük bir bataryaya ihtiyaç duyulacağını, bu sebeple hiç iyi bir alternatif olmadığını düşünüyor. Ünlü milyarder Gates, sebeple çok büyük bir kargo gemisinin elektrikli olmasına hiç olumlu bakmıyor.

Fakat Elon Musk ise, işin içinde birisi olarak bu görüşün tam tersini, yani elektrikli taşıtların geleceğinin çok iyi olacağını düşünüyor…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir