Elon Musk, Apple’ı ve Teknolojideki Gerilemeyi Eleştirdi

 Elon Musk, Apple’ı ve Teknolojideki Gerilemeyi Eleştirdi

Tesla ve SpaceX gibi dev şirketlerin ünlü CEO‘su Elon Musk, Teknolojideki becerinin düştüğünü ve bu sebeple yıllar geçtikçe Teknolojide kalitenin azalttığını belirtti. Musk, Apple‘ın iPhone cihazlara gönderdiği güncellemeler ile E-Posta servisinin bozulduğunu söyleyerek bu konuyu örneklendirdi.


İlginizi Çekebilir: Apple Çalışanları, Apple’a Karşı Dava Açtı

Dünyanın en zengin kişilerinden olan Elon Musk, son dönemlerde açıklamaları ile en dikkat çeken CEO’lardan birisi. Geçtiğimiz günlerde bir konferansda konuşan Musk, yaptığı açıklamalar ile artık gerileyen Teknolojiyi ve Apple’ın güncellemelerini hedef aldı.

Konferans’daki sunucu, Elon Musk’a daha önce teknolojideki gerilemeler hakkında yaptığı açıklamaları sorunca Elon Musk bu soruları yanıtladı.

Musk; “Söylediğim şey teknolojinin otomatik olarak gelişmediğidir. İnsanlar her yıl daha iyi olmaya alışkınlar. Ben bir iPhone kullanıcısıyım, ancak son yazılım güncellemelerinden bazılarının harika olmadığını düşünüyorum. Apple’ın cihazıma gönderdiği son güncelleme E-posta sistemimi bozdu. Bu oldukça basit bir örnek. ”

İlgili İçerik  Yapay Zeka (AI) Teknolojisi Kısmen Yasaklanabilir

Mobil cihazlarda bile yeni getirilen güncellemelerin tam olarak kontrol edilmediğine ve teknolojinin yeterli bir şekilde gelişmediğine değinen Musk, açıklamalara göre Apple’ın yaptığı güncellemenin E-Posta sistemini bozmasına içerlendi.

Ayrıca Elon Musk’ın da eleştirdiği Apple, IOS 13 sürümünü yayınladığında çok yüksek derecede hatalar bulunduğu için kullanıcıların eleştirilerine maruz kalmıştı. Apple, kullanıcıların eleştirilerinden sonra bir çok problemi toplu olarak çözse de şuanda halen cihazda olan bir çok hata bulunuyor. Apple, bu hatalar üzerinde uzun zamandır çalışmalarını sürdürüyor.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın