Connect with us


Otomobil Haberleri

Elon Musk Açıkladı: Çok Uygun Fiyatlı Elektrikli Tesla Otomobiller Geliyor

Elon Musk, covid-19 sebebiyle ertelenen batarya günü etkinliğini nihayet gerçekleştirdi. Etkinlikte, Tesla’nın çok daha uygun fiyatlarda elektrikli otomobil üreteceği belirtildi.

Zaman:

Tarih:

Tesla, Çok Uygun Fiyatlı Elektrikli Otomobil Üretecek

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticilerinden biri olan ve son yıllarda büyük bir yükseliş yaşayan Tesla‘nın CEO’su Elon Musk, herkesin aklını başından alacağını söylediği batarya günü etkinliğini nihayet gerçekleştirdi. Birçoğunuzun da bildiği gibi Elon Musk’ın uzun bir süredir planladığı batarya günü etkinliği, covid-19 salgını sebebiyle ertelenmişti.

Virüs sebebiyle ertelenen batarya günü etkinliği, nihayet bugün gerçekleştirildi. Ünlü milyarder Elon Musk, bugün gerçekleşen etkinlikte oldukça dikkat çeken bazı açıklamalarda bulundu. Önümüzdeki 3 yıl ile ilgili hedeflerine bu batarya günü etkinliğinde yer veren Elon Musk, daha önceki açıklamalarını haksız çıkarak nitelikte bir projeye giriştiklerini açıkladı.

Daha önce yaptığı açıklamalarda asla elektrikli otomobillerin 35 bin doların altında üretilemeyeceğini söyleyen Elon Musk, batarya günü etkinliğinde yaptığı açıklamalarda yeni bataryalar ürettiklerini belirtti. Kendi bataryalarını geliştiren Tesla’nın maliyetlerinin azaldığını da açıklayan Elon Musk, 35 bin doların altına, hatta 25 bin dolara yeni bir otomobil modeli geliştireceklerini duyurdu.

25 Bin Dolara Elektrikli Tesla Modeli Geliyor

Elon Musk Açıkladı: Çok Uygun Fiyatlı Elektrikli Tesla Otomobiller Geliyor Elon Musk, covid-19 sebebiyle ertelenen batarya günü etkinliğini nihayet gerçekleştirdi. Etkinlikte, Tesla'nın çok daha uygun fiyatlarda elektrikli otomobil üreteceği belirtildi.

Ünlü milyarder Elon Musk’ın açıklamalarına göre Tesla tarafından yeni üretilen bataryaların daha uygun maliyette olması, Tesla’nın 25 bin dolar fiyat etiketiyle yeni otomobillerini piyasaya sürebilmesini sağlayacak. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde bunu gerçekleştirebileceklerini belirten Elon Musk, üretilen yeni pillerin şuan ki pillere göre 6 kat daha güçlü olduğuna ve 5 kat daha fazla enerjiye sahip olduğuna değindi.

Benzer içerik:  Bir Hacker, Tesla Bilgisayarında Önemli Bir Güvenlik Açığı Buldu

Lityum iyon bataryalarda silisyum kullanacaklarını açıklayan Elon Musk, sadece silisyum sayesinde otomobillerin menzilinde %20‘lik bir artış olacağını söyledi. 3 yıl içerisinde yaşanacak olan gelişmelerle birlikte otomobil maliyetlerinin %37 oranında düşebileceğine değinen Musk, bu sayede daha uygun fiyatlı, 25.000 dolarlık elektrikli Tesla otomobillerin piyasaya sürülebileceğini belirtti. Bu maliyet tasarrufunun %5’i ise yalnızca batarya tarafından sağlanacak.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir