Elektrikli Yerli Otomobiller Görücüye Çıkıyor

 Elektrikli Yerli Otomobiller Görücüye Çıkıyor

Yerli Otomobil hakkında yeni güncellemeler için web sitemizi “kitle.net” takibe almayı ve anlık bildirimleri açmayı unutmayın…

Yerli otomobil üretiminde son noktaya gelindi. Senelerdir milyonlarca vatandaşımız tarafından merakla beklenen o araç sonunda resmi bir etkinlikle gebzede tanıtılıyor. Bir çok kanalda canlı olarak yayınlanan etkinliği siz de anlık olarak haber kanallarından takip edebilirsiniz. Biz de gelişmeleri kaçıranlar için anlık olarak sizleri bilgilendireceğiz.

Yerli otomobil’in tanıtımı geçtiğimiz dakikalarda başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı etkinlikte yaklaşık 3.000 kişi bulunuyor. 5 babayiğit olarak tanımlanan, Türkiye’nin en büyük şirketlerinin kurucuları da etkinliğe eşlik ediyor.

Yerli Otomobil Fabrikası Bursa’da Kurulacak

4.323 kişinin istihdam edebileceği yerli otomobil projesinin üretim tesisi Bursa’da kurulacak. Türkiye’nin en eski otomobil projelerinden olan ve gerçekleştirilemeyen bir hayali olan Devrim isimli yerli otomobil de etkinlikte sunuldu. 1961 yılında çıkacak olan Devrim adlı aracımız, iyi karşılanmamış ve sadece 4 tane üretilmişti. Dolayısıyla hayalleri gerçekleştirememişti. Fakat bu sefer tüm ülkenin yerli otomobil hayali gerçekleştiriliyor…

Daha önce de sayfamızda haberlerini paylaştığımız otomobilin yabancı tasarımcılar tarafından tasarlandığını söylemiştik. Bunu etkinlik ile birlikte öğrenen bir çok insan yerli olmamasına sosyal medyadan tepki gösteriyor. Fakat bir çok araç bire çok ülkede yerli olarak tasarlanmıyor. Ferrari, Maserati gibi araçların tasarımını yapan şirket’in yerli otomobil için seçilme sebebi o şirketin piyasayı güncel olarak analiz edebilmesi ve müşterinin ne istediğini bilmesidir. Bu yüzden bizce en mantıklısı yabancı ve alanında en uzman tasarımcıyı seçmekti.

15 Yılda 5 Farklı Model Yerli Otomobil

15 yıl içerisinde 5 farklı modelde araç sunacaklarını söyleyen TOOG “Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu” ekibi, 15 yılda en az 22 milyar Türk Lirası yatırım yapılacağını belirtti.

Yıllık 130 bin’den fazla üretim kapasitesi olduğu söylenen fabrika kurulacak ve Otomobil 2022 yılı içerisinde piyasaya sunulacak. Türkiye’nin Otomobili milli hasılaya 50 milyar dolardan destek sağlayacak.

Yerli Otomobil Özellikleri

İlk üreteceği araç ile 2 farklı menbzil seçeneği sunan TOGG ekibi, 300 ve 500km menzilli 2 araç sunuyor. Hızlı şarj seçeneği bulunan araç 30 dakika’da %80 şarj dolumu sağlıyor. 5G ve 4G bağlantısı bulunan araç bu bağlantılar sayesinde anlık güncellemeler alabilecek ve her an güncel kalacak. Ayrıca 2 farklı seçenek ile sunulan yerli otomobil 200 beygir ve 400 beygirlik seçeneklere sahip. %100 elektrik ile çalışan yerli SUV modeli aracımızın tüm detaylarının ve görüntüsünün ortaya çıkmasına dakikalar kaldı…

  • Arıza Durumunda Uzaktan Müdahale
  • %100 Elektrikli Sistem
  • Hızlı Şarj (30 dakikada %80)
  • Otonom Sürüş (oto-pilot)
  • Full Teknolojik Ekran
  • 200 ve 400 Beygir Seçeneği
İlgili İçerik  Apple Watch, Gelecekte Sizi Boğulmaktan Kurtarabilir

Arıza Durumunda Uzaktan Müdahele

1961 model yerli otomobil olan fakat üretime geçemeyen Devrim isimli yerli otomobilimizden 59 yıl sonra Türkiye’nin hayalleri gerçekleşiyor. Hem de aracımız en güncel teknoloji ve en güncel özellikler ile piyasaya çıkıyor. Aracın tamamen teknolojiye bağlı olması sebebiyle tüm kontrolleri uzaktan gerçekleştirilebiliyor. Teknik bir arızada uzaktan müdahale mümkün olabiliyor. Yeni model araçların çoğunda, hatta neredeyse hiç birinde bulunmayan bu uzaktan müdahale servisi yerli otomobilde bulunacak. Herhangi bir arıza olması durumunda araçta bulunan teknolojik ekrandan veya destek ekibinden anında destek alabileceksiniz. Üstelik dakikalar içerisinde uzaktan müdahale ile sorununuz ortadan kaldırılacak.

Yerli Otomobilde Otonom Sürüş Özelliği Bulunuyor

Bir çok araca son dönemlerde eklenen otomatik sürüş özelliği de teknolojik araçlarda olmazsa olmazlardan birisi. Kullanıcıya çok büyük kolaylık sağlayan otonom sürüş özelliği, yolcular otomobili kumanda etmeden otomatik gidebilmesini sağlayacak. Böylelikle trafiğin yoğun olduğu bölgelerde dur-kalk yapmak hiç bir sorun oluşturmayacak, araç kendiliğinden işleyecektir. Daha önce bunu çok iyi bir şekilde yapan Tesla şirketi otonom sürüş özelliğini hatasız bir şekilde araca entegre etmişti. Yerli otomobilden de aynı performans bekleniyor…

Yerli Otomobil Türkiye Cumhuriyeti Logosu

Yerli otomobilin logosu da “Türkiye’nin Otomobili” sloganına uygun olarak TC harfleriyle oluşturulmuş. Bir çok insan tarafından sevilerek karşılanan logo, bazı insanlar tarafından da eski durduğu için eleştirildi. Artık teknolojik araçların futuristik temalar seçtiği dönemdeyiz. Bu yüzden daha gelişmiş bir logo yapılabileceğini düşünüyoruz.

Holografik Asistan ve Navigasyon

Tamamen teknolojik olarak üretilecek olan araç full teknolojik bir ekrana sahip ve bu ekran aracın ön panelini tamamen kaplayacak. Bu ekran üzerinde hem gelişmiş navigasyon hem de holografik asistan bulunacak. Sesli olarak da bu ekrandan destek alabileceğiz. Ayrıca bu ekran 5G bağlantısı sayesinde en güncel özelliklere ulaşabilecek ve her an güncel kalacak. Otomatik güncelleme alabilen araç, bir çok teknolojik özelliği içerisinde barındıracak.

Yerli Otomobilin Çıkış Süreci

C-Sedan ve C-SUV şeklinde 2 farklı model olarak tanıtılacağı söylenen araç, 200 ve 400 beygirlik 2 seçeneğe sahip. 300km ve 500km menzile ulaşabilen bu araçlar 2022’de yollarda olacak. Marka lansmanını 2020’de yapacak olan araç, 2021’de de fabrika açılışını yapacak ve üretime başlayacak. 2022 yılında ise araç yollara çıkacak…

Ayrıca araç bir çok yeni otomobil gibi ön sipariş alarak fon da toplayacak. Erdoğan, ilk ön siparişi etkinlikte vererek projeye destek oldu.

Yerli Otomobil Görüntüsü

Yerli otomobilin tasarımı tanıtıldı… İlk görüntüleri sizlere anlık olarak iletiyoruz… Sitemizi “kitle.net” takibe almayı unutamyın, bir çok makale ile sizlere tüm bilgileri sunacağız…

C-Sedan

Yerli Otomobil Görüntüsü
Yerli Otomobil Görüntüsü
Yerli Otomobil Görüntüsü
Yerli Otomobil Görüntüsü
Yerli Otomobil Görüntüsü
Yerli Otomobil Görüntüsü

C-SUV

Yerli Otomobil Görüntüsü
Yerli Otomobil Görüntüsü
Yerli Otomobil Görüntüsü
Yerli Otomobil Görüntüsü
Yerli Otomobil Görüntüsü
Yerli Otomobil Görüntüsü
Yerli Otomobil Görüntüsü
Yerli Otomobil Görüntüsü
Yerli Otomobil Görüntüsü
Yerli Otomobil Görüntüsü

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın