Connect with us


Otomobil Haberleri

Elektrikli Otomobil Modeli Lucid Air’in En Ucuz Versiyonu Ortaya Çıktı

Lucid Motors’un üreteceği ve milyonlarca kişinin heyecanla beklediği elektrikli otomobil modeli Lucid Air’in en ucuz versiyonunun fiyatı ve bazı özellikleri yayınlandı.

Zaman:

Tarih:

Elektrikli Otomobil Modeli Lucid Air'in En Ucuz Versiyonu Ortaya Çıktı Lucid Motors'un üreteceği ve milyonlarca kişinin heyecanla beklediği elektrikli otomobil modeli Lucid Air'in en ucuz versiyonunun fiyatı ve bazı özellikleri yayınlandı.

ABD/Kaliforniya merkezli elektrikli otomobil şirketi Lucid Motors, son dönemlerde oldukça dikkat çeken bir otomotiv şirketi olarak karşımıza çıkıyor. Uzun zamandır elektrikli otomobil modellerinin üzerinde çalışan ve meraklılarına yalnızca aracın tasarımını aktaran Lucid Motors, şimdi de Lucid Air elektrikli otomobil modelinin en ucuz modelinin bazı özelliklerini ve fiyatını yayınladı.

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticilerinden biri olan Tesla’ya en büyük rakiplerden biri olarak çıkan Lucid Motors, Lucid Air adlı elektrikli otomobil modelinin tasarımlarıyla oldukça konuşulmuştu. Daha önce Lucid Air modellerinin fiyat etiketlerini paylaşan Lucid Motors, şimdi de serinin en ucuz modelinin fiyatını da paylaştı.

Lucid Air elektrikli otomobiller arasında en uygun fiyat etiketine sahip olan otomobil modelinin fiyatı da belli oldu. Tesla’ya en büyük rakiplerden biri olarak görülen Lucid Motors, Lucid Air’in en uygun fiyatlı modelinin 69.900 dolar olacağını duyurdu. Bu da Lucid Air otomobil modellerinin Tesla’ya göre çok iyi bir alternatif olabileceği ve tüketicilerin bu otomobilleri seçebileceği anlamına geliyor. Lucid Air’in en uygun fiyatlı otomobilinin özellikleri de oldukça dikkat çekici.

Elektrikli Otomobil Modeli Lucid Air'in En Ucuz Versiyonu Ortaya Çıktı Lucid Motors'un üreteceği ve milyonlarca kişinin heyecanla beklediği elektrikli otomobil modeli Lucid Air'in en ucuz versiyonunun fiyatı ve bazı özellikleri yayınlandı.

69.900 dolar fiyat etiketine sahip olan Lucid Air’in giriş seviyesi modeli, 480 beygir güç üretebilen elektrik motoruyla karşımıza çıkıyor. Menzili 653 kilometre olarak açıklanan Lucid Air giriş seviyesi otomobilin vergi indirimi uygulanmamış satış fiyatı 77.400 dolar olurken, elektrikli otomobiller için getirilen vergi indirimi sayesinde otomobile 69.900 dolar fiyat etiketiyle sahip olabiliyorsunuz.

Benzer içerik:  Volkswagen CEO'su, Türkiye Yatırımının Siyasi Sebeplerle İptal Edildiğini İtiraf Etti

Lucid Air elektrikli otomobil modellerinin en uygun fiyatlı olan giriş opsiyonuna sahip olmak isteyen kişiler, 300 dolarlık depozito ödeyerek ön sipariş verebiliyor. Lucid Air modeli 69.900 dolar fiyat etiketiyle karşımıza çıkarken, otomobilin daha güçlü versiyonları daha yüksek fiyat etiketleriyle karşımıza çıkıyor. Lucid Air Touring modeli 95.000 dolar, Lucid Air Grand Touring 139.000 dolar, Lucid Air Dream Edition modeli ise 169.000 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkıyor.

Her ne kadar Lucid Air modeli Tesla’ya rakip olmak için oldukça iyi bir fiyat etiketiyle karşımıza çıksa da, otomobilin içerisinde kullanılan teknoloji de oldukça önemli. Tesla’nın tam otonom sürüşe sahip olması gibi sebepler, yine Tesla’nın zirvedeki yerinin sarsılmamasını sağlayabilir.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir