Elektrikli ATV Cyberquad’ın Çıkış Tarihi Açıklandı

 Elektrikli ATV Cyberquad’ın Çıkış Tarihi Açıklandı

Elon Musk, Tesla’nın yeni model futuristik cyberpunk konseptli aracı Cybertruck tanıtımı esnasında bagajına bir ATV koyarak bagaj büyüklüğünü göstermişti. İşte o elektrikli ATV Cyberquad hakkında çıkış tarihi bilgisi de Elon Musk’ın twitter hesabından verildi.

Elektrikli ATV Cyberquad'ın Çıkış Tarihi Açıklandı
Elektrikli ATV Cyberquad’ın Çıkış Tarihi Açıklandı

Tesla Owners Silicon Valley isimli hesabın sorduğu “ATV’de herhangi bir gelişme var mı?” sorusunu yanıtlayan Elon Musk şunları belirtti;

“Kamyonetle aynı anda çıkmasını hedefleyeceğiz. Cybertruck ile birlikte çalışmasını düşündüğümüz bu 2 koltuklu elektrikli ATV süper olacak. Elektrikli bisiklet de iyi olurdu fakat çok tehlikeli olduğu için onu yapmayacağız. 17 yaşındayken bir kamyonet çarptı ve neredeyse ölüyordum.”

Elon Musk yanıtladığı bu soruda, ATV’nin Cybertruck gibi 2021-2022 yıllarında çıkacağını doğrulamış oldu. Cybertruck’ın kasasındaki elektrik girişi ile rahatça şarj edilebilen bu ATV, Cybertruck ile muhteşem bir konsept olacak.

İlgili İçerik  Corona Virüsünü Canlı Haritadan Takip Edin / Corona Nerede?
Elektrikli ATV Cyberquad'ın Çıkış Tarihi Açıklandı
Elektrikli ATV Cyberquad’ın Çıkış Tarihi Açıklandı

Elon Musk attığı tweet’te takipçilerinin tesla elektrikli bisiklet için bir beklentiye girmemelerini söyledi. Çünkü Musk, 17 yaşında motosiklet kullanırken kendisine bir kamyonetin çarptığını ve ölümden döndüğünü söyledi. Yani Tesla şirketi hiçbir zaman karada kullanılabilecek elektrikli bisiklet veya elektrikli motosiklet üretmeyecek gibi…

Ancak şöyle bir şey var ki Elon Musk, arazilerde kullanılabilecek bir motosikletin müjdesini de verdi. Musk, attığı tweet’te “dirt bike” yani düşük hacimli motoru olan kros bisikletleri yapabileceğinin müjdesini vermiş oldu.

Bir önceki yazımız olan İnsan Dondurma Projesi Cryonics Nedir? başlıklı makalemizde Cryonics Nedir?, Cryonics Projesi ve İnsan Dondurma Projesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın