Elazığ Depremini Tahmin Eden Dyson Lin, İstanbul İçin Alarm Verdi

 Elazığ Depremini Tahmin Eden Dyson Lin, İstanbul İçin Alarm Verdi

Elazığ depremini bir kaç gün önce tahmin etmesi ile ünlenen Tayvanlı deprem tahmincisi Dyson Lin, Twitter hesabından ilginç paylaşımlar yapmaya devam ediyor. Dyson Lin, son yaptığı Twitter paylaşımında Silivri / İstanbul için acil alarm verdi.


İlginizi Çekebilir: Elazığ Depremi Aylar Önce Tahmin Edilmişti

Büyük bir alanı deprem tehlikesiyle karşı karşıya olan ülkemiz için Twitter’dan uyarılarda bulunan Dyson Lin, Elazığ depremini nokta atışıyla bir kaç gün öncesinden tahmin etmişti. Bunun ortaya çıkmasıyla birlikte Dyson Lin, binlerce kişi tarafından paylaşılmış ve ünlenmişti. Daha önce bir çok tahmini isabetli olan Lin, şimdi ise korkuyla beklenen İstanbul depremi için alarm verdi. Ayrıca İstanbul / Silivri dışında Ankara için de deprem tehlikesi olduğunu paylaştı. Dyson Lin, Twitter’dan yaptığı paylaşımda şunları söyledi;

“İstanbul ve Silivri için büyük tehlike. Lütfen politiklere haber verin, şimdi bir şeyler yapmaları gerekiyor.”

Bu paylaşım ile binlerce beğeni alan Dyson Lin, bir çok kişinin endişeye kapılmasına sebep oldu. Fakat bu tahminlerden sonra ortaya çıkan bir çok haber kaynağında, Dyson Lin’in paylaşımlarının doğruluk payının olmadığı söylendi. Ayrıca ünlü deprem tahmincisinin daha önce, Tayvan hükümeti tarafından “halkı paniğe sürükleme” sebebiyle 6 bin dolarlık bir para cezasına çarptırıldığı ortaya çıktı ve Lin’in “uzman” olmadığı iddia edildi. Paylaşımın ardından bir çok Twitter kullanıcısı, ünlü tahmincinin hesabının çalındığını iddia etti. Dyson Lin’in bir kaç gün önce yazdığı “İstanbul Güvenli” tweet’i de dikkat çekti.

İlgili İçerik  Rusya, Facebook ve Twitter'a 8 Milyon Ruble Ceza Kesti

Fakat öyle görünüyor ki ünlü tahmincinin tahminleri tamamıyla yalan veya uydurma bilgiden ibaret değil. Çünkü Dyson Lin’in bir çok deprem tahmini daha önce isabetli olmuş, bunlardan biri de geçtiğimiz gün yaşanan Elazığ Depremi. Dyson Lin hakkında bir çok iddia ortaya atılsa da, yaptığı tahminlerin kaynaklı olduğu da bir gerçek. Dyson Lin, deprem analizleri yaparken bir çok kaynağı kullandığını belirtiyor. Kullandığı kaynaklardan biri de IRIS: Station Quicklok.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın