Elazığ Depremi Aylar Öncesinden Tahmin Edilmişti

 Elazığ Depremi Aylar Öncesinden Tahmin Edilmişti

Elazığ‘da yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremden sonra gözler, 3 ay önce bir programda konuşan Prof. Dr. Naci Görür‘ün açıklamalarına çevrildi. 3 ay önce bir televizyon programında depremi tahmin eden Naci Görür, Tübitak‘a ve bazı kurumlara Elazığ depremi yaşanmadan bir kaç ay önce araştırma yönergesi sunduğunu fakat reddedildiğini söyledi.


İlginizi Çekebilir: Nokia, Tsunamı ve Deprem Felaketlerine Drone ile Çözüm Arıyor

Elazığ’da yaşanan depremin ardından Prof Dr. Naci Görür’ün CNN Türk kanalında yaptığı açıklamalar sosyal medyada dikkat çekmişti. Naci Görür’ün depremi 3 ay öncesinden, yani 6 Ekim 2019 tarihinde tahmin ettiği video sosyal medyada binlerce kez paylaşıldı. Naci Görür, olay görüntülerin yayılmasının ardından resmi Twitter hesabından oldukça ilginç açıklamalarda bulundu. Görür, aylar öncesinden Tübitak, DPT gibi kurumlara araştırma yönergesi sunduğunu fakat reddedildiğini açıkladı. Depremi aylar öncesinden nokta atışıyla tahmin eden Görür, Twitter hesabından şunları paylaştı;

“Arkadaşlar, Elazığlı olmam nedeniyle, Elazığ’da bir zamanlar Elazığ’ın depremselliği ile ilgili konferanslar verdim, uyarılar yaptım, Elazığ ve köylerini depreme hazırlayın dedim. Bu konuda kitaplar basıldı. Ama maalesef pek bir şey yapılmadı. Tıpkı İstanbul’da olduğu gibi… Bununla da kalmadık. Yine Elazığlı olan Prof. Namık Çağatay ve İTÜ’deki arkadaşlarla birlikte Bingöl, Elazığ, Malatya, Maraş valilik ve belediye başkanlıklarını ve bu kentlerdeki üniversiteleri bir araya getirdim. Harita Genel Komutanlığını da işe katarak proje hazırladım… TÜBİTAK, DPT gibi bir çok yere başvurduk reddedildi. Halbuki her fay kuşağında depremin ergeç geleceği biliniyor. Neden daha ortada deprem yokken oralar ele alınmıyor? Bileniniz var mı?” 


Naci Görür: Elazığ ve Bingöl Arası’nda Deprem Tehlikesi Var!

Prof. Dr. Naci Görür’ün, Deprem’den aylar önce bir televizyon programında anlattığı bu sözler, deprem’in yaşanmasıyla birlikte oldukça ilgi çekti. Vidoe, sosyal medyada binlerce kişi tarafından paylaşıldı. Naci Görür, bu deprem’i daha aylar öncesinden tahmin etmiş ve nokta atışı yaparak Elazığ ve Bingöl şehirlerini işaret etmişti. O televizyon programında geçen konuşmalara hemen aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz…

İlgili İçerik  Disney Plus'a Hacker Darbesi! Binlerce Hesap Çalındı

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın