Connect with us


Dijital Haberler

Ekşi Sözlük, Torpil İddiaları Sebebiyle Boykot Ediliyor

Türkiye’nin en büyük web sitelerinden olan Ekşi Sözlük, torpil iddiaları sebebiyle büyük bir boykot ile karşı karşıya kaldı. Yazarlar, sözlüğü sert bir şekilde eleştirmeye başladı.

Zaman:

Tarih:

Ekşi Sözlük, Torpil İddiaları Sebebiyle Boykot Ediliyor

Ülkemizin en eski internet sitelerinden biri olan 1999 kuruluşlu Ekşi Sözlük, aslında kurulduğu yıllardan beri çok büyük bir kitleye ulaşmayı başarmış ve Türkiye’nin en büyük web sitelerinden biri olmuştu. Binlerce yazarın bulunduğu ve milyonlarca kişinin ziyaret ettiği Ekşi Sözlük, şimdi bu büyük kitleyi kaybetmekle karşı karşıya geldi.

Ortaya çıkan bilgilere göre Türkiye’nin en büyük web sitelerinden biri olan, Alexa verilerine göre Türkiye’nin en büyük 18. internet sitesi olan Ekşi Sözlük, torpil iddiaları sebebiyle büyük bir boykota maruz kaldı. Sözlük, son saatlerde her şeyi bir kenara bırakıp, yalnızca yaşanan bu torpili konuşmaya başladı. Sözlüğün en çok konuşulan konularının yarısından çoğu, torpil iddialarıyla ilgiliydi.

Şuanda yüzlerce sözlük yazarının katıldığı boykot, aslında oldukça ilginç bir torpil iddiasına dayanıyor. Ortaya çıkan bilgilere göre Ekşi Sözlüğün kurucusu olan Başak Purut, geçtiğimiz zamanlarda evlendiği eşini Ekşi Sözlük üzerinde yazar yaptı. Normalde yazar olmanın fazlasıyla zor olduğu Ekşi Sözlük platformuna evlendiği eşini yazar olarak alan Başak Purut, platformun boykot edilmesine sebep oldu.

Ekşi Sözlük, Torpil İddiaları Sebebiyle Boykot Ediliyor Türkiye'nin en büyük web sitelerinden olan Ekşi Sözlük, torpil iddiaları sebebiyle büyük bir boykot ile karşı karşıya kaldı. Yazarlar, sözlüğü sert bir şekilde eleştirmeye başladı.

Hemen yukarıda da gördüğünüz gibi sözlüğün gündemi haline gelen bu konu, birçok yazarın sözlüğü boykot etmesine sebep oldu. Köklü internet sitesi Ekşi Sözlüğün kurucusu olan Başak Purut ve yeni evlendiği gazeteci eşi Alexandra Arzat, sözlüğün birinci gündemi haline geldi. Alexandra Arzat’ın sırf sözlük kurucusuyla evlendiği için yazar yapılması, yazar olabilmek için aylarca, hatta yıllarca bekleyen kişileri sinir küpüne çevirdi.

Benzer içerik:  Google Chrome'a Dikkat Çeken Sözlük Desteği Geliyor

Tepkiler büyük bir hızla artarken, sözlük yazarları olaya sessiz kalan kişileri de eleştirmeye başladı. Yani sözlük içerisinde adeta seferberlik başladı denilebilir. Diğer bir yandan sırf bu durumu eleştirdiği için yazarlık durumu “çaylak” olarak değiştirildiği öne sürülen lodonphile, sözlük yazarlarından büyük bir destek topladı ve diğer yazarlar, lodonphile’nin arkasında durdu. Konu hakkında şuanda Ekşi Sözlük kurucusu Başak Purut’tan bir açıklama gelmese de, çok yakın bir sürede açıklama yapılacağı tahmin ediliyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir