Ekrem İmamoğlu Reddit Hesabı Açtı

 Ekrem İmamoğlu Reddit Hesabı Açtı

Geçtiğimiz yıl İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmaya hak kazanan Ekrem İmamoğlu, Reddit üzerinde yapılan bir tartışmaya, kendi Reddit hesabını oluşturarak katıldı.


Ekrem İmamoğlu, dünyanın en marjinal sosyal platformlarından biri olan Redditteki bir tartışmaya kendi hesabını oluşturarak katıldı. Reddit platformunda 2.1 milyon üyesi bulunan coronavirüs etiketi üzerinde başlatılan bir tartışmada, İstanbul’da yapılan “askıda fatura” yardımları yer alıyordu. Earthx_182 kullanıcı isimli yabancı bir Reddit kullanıcısı, coronavirüs etiketinde yaptığı paylaşımda şunları söyledi; “İstanbul’da, insanlar COVID-19 salgını içinde finansal olarak mücadele eden diğer insanlara yardım etmek için 2 gün içinde 1,4 milyon dolarlık kamu hizmeti faturası ödedi.

Bunun üzerinde bazı yabancı Reddit kullanıcıları paylaşımın altına yorumlarını yazdı. Bu yorumları yazan kullanıcılardan biri de bir kaç gün önce İstanbulda çekilen “kedi” belgeselini izlediğini söyledi. Ardından İstanbulda iyi insanlar olduğuna inandığını ve İstanbula gitmek istediğini belirtti. Tartışma platformda çok fazla büyümese de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun dikkatini çekti. İmamoğlu, bu “güzel” tartışmaya katılmak ve İstanbula gelmek isteyen kullanıcıya yanıt vermek amacıyla Reddit hesabı oluşturdu.

İmamoğlu, kullanıcıya corona virüsünün kontrol altına alındığında İstanbula gelmesini söyledi ve İstanbula geldiğinde gezmesi gerektiği müzeleri listeledi. İmamoğlu’nun @IamEkremImamoglu isimli Reddit hesabı kısa sürede Reddit yönetimi tarafından doğrulanmış bir hesaba çevirildi. Türkiye’de Reddit’e katılan ilk Belediye Başkanı böylelikle Ekrem İmamoğlu olmuş oldu.

Ekrem İmamoğlu’nun Reddit’de katıldığı tartışmaya çevirili olarak aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ekrem İmamoğlu’nun Katıldığı Reddit Tartışması

Coronavirüs etiketinde @earthx_182 adlı kullanıcının paylaşımı:İstanbul’da, insanlar COVID-19 salgını içinde finansal olarak mücadele eden diğer insanlara yardım etmek için 2 gün içinde 1,4 milyon dolarlık kamu hizmeti faturası ödedi.

@RogueDevlin isimli kullanıcının yanıtı: “Sadece birkaç gün İstanbul’da çekilen Kedi adında kediler hakkında bir belgesel izledim. Bu belgesel, İstanbul’da aslında çok iyi ve nazik insanların olduğuna inanmamı sağladı, ama bir parçam belki de bunun gerçekçi olmadığını düşündü. Şimdi bu paylaşımı okudum ve yine yardım edemiyorum. İstanbul’daki insanlarda başka yerde eksik olan bazı doğru şeyler olduğunu düşünüyorum. Umarım haklıyımdır. Çünkü İstanbul, bir gün kesinlikle ziyaret etmek istediğim şehirler listesinde.

İlgili İçerik  Fransa'da Ucuz PlayStation 4 İzdihamı: Sadece 95 Euro

İBB Başkanı Ekram İmamoğlu’nun @RogueDevlin isimli kullanıcıya verdiği yanıt;

İstanbul gerçekten iyi kalpli insanlarla doludur ve bu kampanya tek başına şehrin güçlü sosyal dayanışma duygusu hakkında çok şey anlatmaktadır. Türkiye’nin dört bir yanında yaygın olan öde-öde kültürü, şimdi İstanbul’da mümkün olan en iyi şekilde kendini gösteriyor. İnsanlar, salgının ekonomik şokundan kötü etkilenebilecek diğer insanlara yardımcı olabilmek için yardım elini sunmak istiyorlar. Kentin belediye başkanı olarak diğer İstanbullularla daha fazla gurur duyamazdım.

Belediye başkan olduğumun kanıtı: https://twitter.com/imamoglu_int/status/1259868990358372359

Pandemi kontrol altına alındığında, kesinlikle İstanbul’u ziyaret etmeli ve her şeyi kendiniz deneyimlemelisiniz. İşte benim en iyi 5 tavsiyem:

1- Ayasofya’yı ziyaret edin – bir zamanlar bir kilise ve daha sonra bir cami olan bu 1500 yıllık mimari güzellik, hem Bizans’ı hem de Osmanlı İmparatorluklarını sembolize etmeye geldi.

2- Topkapı Sarayı’nı ziyaret edin – yaklaşık yarım bin yıl boyunca Osmanlı yöneticilerine ev sahipliği yapan muazzam kraliyet konutunu görün.

3- Boğaz boyunca yürüyün – İstanbul’un en rahatlatıcı kentsel aktivitelerinden biri. Avrupa’yı Asya’dan ayıran boğaz olan Boğaz’ın her iki kıyısında hızlı bir yürüyüş, ortalama bir İstanbullu için genellikle anlık bir gündür.

4- MS 5. yüzyılda Roma İmparatoru II. Mistik atmosferi günümüzde eşsiz bir performans salonu yaratmaktadır.

5- Tek sokak hayvanlarının İstanbul’un kentsel dokusunun ayrılmaz ve beğenilen bir parçası olduğunu gördüğünüzde başıboş bir kedi besleyin. Hem yerli halk hem de belediye personeli onları düzenli olarak besliyor.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu

Bir önceki yazımız olan TikTok Hesabı Nasıl Silinir? başlıklı makalemizde Hesap Silme, Sosyal Medya ve TikTok hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın