Connect with us


Genel

Eğitim-Sen: “Bilgisayarlarda KDV ve ÖTV Sıfırlanmalı”

Türkiye Eğitim-SEN Genel Başkanı, uzaktan eğitim sebebiyle bilgisayar ve diğer uzaktan eğitim aletlerindeki KDV ve ÖTV’lerin sıfırlanması gerektiğini söyledi.

Zaman:

Tarih:

Eğitim-Sen: "Bilgisayarlarda KDV ve ÖTV Sıfırlanmalı"

Türkiye Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası Genel Başkanı Talip Geylan, özellikle bu süreçte milyonlarca kişinin beklediği o önemli konuya değindi. Bildiğiniz gibi ülkemizde covid-19 salgınında artışlar yaşanması sebebiyle bir süre daha uzaktan eğitime devam edilecek ve bu süreçte öğrencilerin eğitim alabilmesi için çeşitli teknolojik cihazlar gerekiyor. Bu cihazların başında akıllı telefon, bilgisayar ve tabletler gelirken, bu cihazlara yönelik Eğitim-Sen başkanından oldukça dikkat çekici bir öneri verildi.

Ülkemizde birçok kişide eğitim görebilmeleri için bilgisayar veya akıllı telefon/tablet gibi cihazlar bulunsa da, birçok kişide de henüz bu tür teknolojik aletler bulunmuyor. Bu sebeple öğrencilerin bir bölümü ders almakta zorluk çekiyor. Aileler, covid-19 sürecinde yaşanan ekonomik sıkıntının da etkisiyle bilgisayar veya diğer ürünleri almakta doğal olarak zorluk çekebiliyor. Bu da Türk Eğitim-Sen genel başkanının dikkatini çekti.

Türkiye Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası Genel Başkanı Talip Geylan, bilgisayarlarda ve diğer uzaktan eğitim araçlarında KDV ve ÖTV‘nin sıfırlanması gerektiğini belirtti. Bu ürünlerden vergi alınmaması gerektiğine değinen Talip Geylan, hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin bu tür uzaktan eğitim araçları alabilmesi için ÖTV ve KDV indirimine ihtiyaç duyacağını söyledi. Bununla birlikte bu tür ürünleri alacak durumu olmayan ailelere de ücretsiz ürün sağlanması gerektiğini belirten Eğitim-Sen başkanı Talip Geylan, tam açıklamasında şunları söyledi: “Öyle görünüyor ki, uzaktan eğitim bir süre eğitim hayatımızın parçası olacak. Hükümet, öğretmen ve öğrencilerimizin kişisel bilgisayar ve uzaktan eğitim araçlarına kavuşması için tedbirler almalıdır. Bu adımlardan bir tanesi de KDV ve ÖTV sıfırlamasıdır. Hatta ihtiyaç sahibi aileler için öğrencilerimize ücretsiz temin de sağlanmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bunu yapacak güçtedir

Benzer içerik:  Hayvan Çiftliği Kitabı, Mobil ve Bilgisayar Oyunu Oluyor
Eğitim-Sen: "Bilgisayarlarda KDV ve ÖTV Sıfırlanmalı" Türkiye Eğitim-SEN Genel Başkanı, uzaktan eğitim sebebiyle bilgisayar ve diğer uzaktan eğitim aletlerindeki KDV ve ÖTV'lerin sıfırlanması gerektiğini söyledi.

Ülkemizin şuanda içinde bulunduğu bu durumda böyle bir ÖTV ve KDV indirimi yapılır mı bilinmez ancak, böyle bir indirime ailelerin/öğrencilerin ve öğretmenlerin ihtiyaç duyduğu oldukça açık. Diğer bir yandan Eğitim-Sen başkanının bu isteğine de oldukça iyi tepkiler geldi. İlerleyen günlerde uzaktan eğitim konusundaki tüm gelişmeleri hep birlikte göreceğiz. Gelişmeler için kitle.net’i takipte kalın.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir