Connect with us


Oyun Haberleri

Efsane Oyun GTA 3, Nintendo Switch’e Taşındı

Oyun dünyasının en efsane oyunlarından biri olan GTA 3, resmi olmayan bir proje ile Nintendo Switch üzerine taşındı ve oynandı.

Zaman:

Tarih:

Efsane Oyun GTA 3, Nintendo Switch'e Taşındı

Oyun dünyasının en değerli oyun serilerinden biri olan Grand Theft Auto serisi, oyun oynayan herkesin karşısına illa ki çıkmış ve tüm oyuncuların gönlünde taht kurmuştur. Oldukça iyi bir seri olan ve açık dünya oyunları arasında büyük bir farkla önde olan GTA serisi, yakaladığı satış başarılarıyla da dünyanın en çok satan video oyunlarından biri olmayı başarıyor.

İlk olarak oyun dünyasına 1997 yılında giriş yapan ünlü video oyunu serisi GTA, aslında ilk çıktığında 2 boyutlu basit bir oyun olarak karşımıza gelmişti. Kuş bakışı görünümüyle, 2 boyutuyla karşımıza çıkan GTA serisi, asıl değişimi 2. oyundan sonra çıkış yapan GTA San Andreas ile yapmıştı. Kuş bakışı 2 boyutlu oyunlardan birden 3 boyutlu açık dünya oyununa geçiş yapan seri oyun dünyasında çok büyük bir başarı yakalamıştı.

GTA San Andreas’ın ardından çıkış yapan oyun ise GTA 3 olmuş ve bu oyun da 2001 yılında çıkış yapmıştı. GTA serisinin en sevilen oyunları arasında yer alan efsanevi oyun GTA III, uzun bir süre bilgisayarlarda, PlayStation ve Xbox oyun konsollarında, ve bununla birlikte telefonlarda oynanmıştı. Uzun yıllardır oyun dünyasında olan GTA 3, resmi olarak Nintendo Switch‘te yayınlanmasa da sonunda resmi olmayan bir kaynak, GTA 3’ü Nintendo Switch’e taşıdı. Üstelik bunu nasıl yaptığını da anlattı.

Benzer içerik:  Tesla İş İlanı Verdi: Video Oyunları Geliştirecek

GTA III, Nintendo Switch’te

Hemen yukarıdaki videoda da gördüğünüz gibi efsane video oyunu GTA 3, resmi olmayan bir şekilde Nintendo Switch oyun konsoluna taşındı. Oldukça eski ve sevilen bir oyun olan GTA 3’ü nasıl Nintendo Switch’te oynayabileceğiniz gibi bilgiler de yine birçok kaynak üzerinde yayınlandı. GTA serisinin yapımcı şirketi olan Rockstar Games bugüne dek oyunu Nintendo Switch için yayınlamasa da, resmi olmayan bir şekilde Nintendo Switch cihazlarınızda GTA 3’ü oynamanız mümkün…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir