EBA’nın Tıklanma ve İndirme Sayıları Paylaşıldı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın online eğitim sitesi EBA, rekor oranlarda tıklanma ve indirilme sayısına ulaştı. EBA, kısa sürede 2,7 milyar tıklandı.
 EBA’nın Tıklanma ve İndirme Sayıları Paylaşıldı

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) dünyanın en çok ziyaret edilen eğitim siteleri arasında en üst noktalarda yer aldı. Milli Eğitim Bakanlığı‘nın (MEB) resmi Twitter hesabında paylaştığı verilere göre online eğitim sitesi EBA, 2 buçuk aylık bir süreçte 2 milyar 753 milyon tıklanarak rekor kırdı.

Verilere göre EBA, 23 Mart ve 5 Haziran tarihleri arasında tam olarak 2 milyar 753 milyon 847 bin 548 tıklanma sayısına erişerek kendi rekorunu kırdı. Eğitim siteleri arasında dünya çapında 6. sırada yer alan EBA, MEB’in paylaştığı verilere göre Türkiye’nin de en çok ziyaret edilen 11. sitesi oldu.

Ayrıca EBA.gov.tr web sitesi, Amazon’un bünyesinde bulunan web site trafik karşılaştırma platformu Alexa‘da da büyük bir yükseliş yaşadı. 8 Mart 2020’de dünya genelinde 5,889. sırada yer alan EBA, 8 Haziran 2020 tarihi itibarıyla 722. sıraya kadar yükseldi. Ayrıca Alexa verilerine göre EBA, Türkiye’nin en iyi 19. sitesi oldu.

EBA'nın Tıklanma ve İndirme Sayıları Paylaşıldı

Sayılarla Uzaktan Eğitim başlığıyla MEB tarafından paylaşılan veriler oldukça ilgi çekici. Online eğitimde başarısını katlayarak ilerleten EBA, mobil platformlarda da oldukça fazla indirildi. 23 Mart-5 Haziran tarihleri arasında Android’de 16,7 milyon kez indirilen EBA, aynı tarihler arasında iOS platformlarında da 1,8 milyon indirildi.

İlgili İçerik  Bilim İnsanları Paralel Evren Deneylerine Başladı!

Mobil platformlarda da çok yaygın bir şekilde kullanılan EBA, Google Play Store‘da hızla 50 milyon indirme sayısına yaklaşıyor. EBA, corona virüsü salgını sırasında yaşadığı bu yükselişi bir süre daha devam ettirecek gibi görünüyor. Bildiğiniz gibi coronavirüs salgını sebebiyle okullar durdurulmuş, eğitimde dijitale geçilmişti. 25 Mart itibarıyla başlayan EBA dijital eğitimleri, bu yükselişin en büyük sebebi oldu.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın