Connect with us


Genel

EBA Ne Kadar İnternet Harcar?

Koronavirüs salgınıyla birlikte ülkemizin en çok kullanılan platformlarından biri olan EBA ne kadar internet harcar bu yazımızda detaylı olarak sizlerle paylaştık.

Zaman:

Tarih:

EBA Ne Kadar İnternet Harcar?

Koronavirüs salgınının tüm dünyayı etkisi altına almasıyla birlikte, tüm dünyada hayat neredeyse baştan sona değişti. Dünya çapında binlerce işletme kepenk indirmek zorunda kalırken, dünyanın dört bir yanındaki neredeyse tüm okullar da kapatılmak zorunda kaldı. Virüsün yayılmasını önlemek için kapatılan okullar, öğrencilerin uzaktan eğitime çok hızlı bir geçiş yapmasına sebep oldu.

Milyonlar öğrencinin çok hızlı bir şekilde uzaktan eğitime geçiş yapması, beraberinde pek çok problem de getirdi. Dünyanın dört bir yanında internete erişemeyen milyonlarca öğrenci, uzaktan eğitime de katılamadı. Ülkemizde eğitim EBA ve Zoom üzerinden sürdürülmeye devam ederken, internete erişemeyen öğrenciler için 8 GB ücretsiz internet dağıtılmaya başladı. Öğrenciler 8 GB’lık ücretsiz internet ile uzaktan eğitime katılabilirken, EBA üzerindeki 1 canlı dersin ne kadar internet yediği de merak konusu oldu.

İlginizi çekebilir: Zoom Ne Kadar İnternet Harcar?

EBA platformunu kullanan öğrenciler tarafından bilgilere göre platform üzerindeki 30 dakikalık canlı ders, ortalama olarak 200-300 MB civarında bir internet harcıyor. Fakat EBA platformu üzerinden canlı ders gören bazı öğrencilere göre 1 derste giden internet bazen 1 GB’ı bile bulabiliyor. Ortalama üzerinden baktığımızda EBA’nın yarım saatte harcadığı internet 250 MB civarında olsa da, Twitter üzerinden yapılan bazı paylaşımlarda öğretmenler ve öğrenciler, EBA’nın 1 derste 1 GB harcadığından şikayetçi oluyor.

EBA Ne Kadar İnternet Harcar? Koronavirüs salgınıyla birlikte ülkemizin en çok kullanılan platformlarından biri olan EBA ne kadar internet harcar bu yazımızda detaylı olarak sizlerle paylaştık.

Genel olarak EBA üzerinde 30 dakikalık bir canlı dersin 200-300 MB internet harcadığını söyleyebiliriz. Buna ek olarak, bu oranlar yalnızca EBA üzerinden 30 dakikalık canlı dersin harcayacağı internet için belirtilmiştir. İnternetiniz üzerinden yapacağınız başka işlemler, bu oranları çok fazla değiştirebilir. Telefonunuzun ayarlarından hangi uygulamanın ne kadar veri harcadığını siz kendiniz de kontrol edebilir, EBA’nın ne kadar internet harcadığı konusunda daha detaylı bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

Benzer içerik:  Instagram'da Covid-19 İlaç Reklamı Yapan Ünlülere Ceza Yağdı

Hemen üst tarafta da belirttiğimiz gibi öğrenciler 30 dakikalık bir dersin ortalama 200-300 MB internet harcadığını belirtse de, siz kendi telefonlarınız üzerinden ayarlara girip, ardından bağlantılar bölümünden veri kullanımına girerek ne kadar internet harcadığınızın detaylarına göz atabilirsiniz. Hemen aşağıdaki adımları takip ederek hangi uygulamanın ne kadar internet harcadığını görebilirsiniz. EBA’nın ne kadar internet harcadığını öğrenmenin en kesin yolu budur.

  • Telefonunuzun ayarlarına girin.
  • Ardından bağlantılara tıklayın.
  • Veri kullanımı bölümüne girin.
  • Mobil veri kullanımı veya WiFi veri kullanımına tıklayın.

İşte bu kadar. Bu şekilde hangi uygulama ne kadar internet harcıyor görebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir