Connect with us


Dünya'dan Haberler

EBA Çöktü: Ziya Selçuk’tan Açıklama

Uzaktan eğitim için oldukça önemli bir sistem olan EBA çöktü. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konu ile ilili açıklamalarda bulundu.

Zaman:

Tarih:

EBA Çöktü: Ziya Selçuk'tan Açıklama Uzaktan eğitim için oldukça önemli bir sistem olan EBA çöktü. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konu ile ilili açıklamalarda bulundu.

Hepinizin de bildiği gibi geçtiğimiz yılın son aylarında ortaya çıkan ve çok kısa sürede tüm dünyayı saran korona virüsü, dünya çapında milyonlarca kişiye bulaşmış ve yüz binlerce kişinin de ölümüne sebep olmuştu. Virüs dünya çapında büyük bir tehlike saçarken, bu sebeple birçok işyeri ve dünya çapında neredeyse tüm okullar kapatıldı. Öğrencilerin virüse yakalanmasını ve virüsü yayılmasını önlemek için kapatılan okullar, uzaktan eğitime geçiş yaptı.

Dünyanın pek çok yerinde artık uzaktan eğitim ile devam eden okullar, öğrencilerine dijital ortamlarda eğitim vermeye başladı. Ülkemizde de aynı şekilde gerçekleşen uzaktan eğitim, birçoğunuzun da bildiği gibi EBA üzerinden de gerçekleştiriliyor. Öğrencilerin her zamanki gibi geçtiğimiz saatlerde EBA’ya giriş yapmaya çalıştığı, fakat EBA’ya hiçbir şekilde erişemedikleri şikayetleri artmaya başladı.

Milyonlarca öğrencinin EBA’ya erişim sıkıntısı yaşamasının ardından konu hakkında resmi açıklamalar da geldi. Geçtiğimiz saatlerden itibaren yaşanan yoğunluk sebebiyle çöken EBA’ya erişmek istediğinizde bir hata mesajı ile karşılaşıyorsunuz. Yoğunluktan dolayı erişilemeyen EBA, aşağıdaki şekilde bir uyarı çıkarıyordu;

“Çok Kalabalık”

EBA Çöktü: Ziya Selçuk'tan Açıklama Uzaktan eğitim için oldukça önemli bir sistem olan EBA çöktü. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konu ile ilili açıklamalarda bulundu.

Çok Kalabalık. Şu an yüz binlerce öğretmen ve öğrenci EBA’da. Yoğunluk yüzünden sorun yaşamış olabilirsin. Bu süreçte EBA TV kanallarımız yanında. Yayın akışı için buradan bilgi alabilirsin. İstersen hazırladığımız Eğitim Takvimi’nden günün önerilerine de bakabilirsin. En kısa sürede görüşmek üzere…

Benzer içerik:  Hiroşima'ya Atılandan 3 Bin 333 Kat Daha Güçlü Çar Bombasının Patlama Anına Dair Video Yayınlandı

Öğrencilerin yaşadığı bu erişim sorunu bir süredir devam ediyor ve EBA’nın açıklamalarına göre bu sorun yoğunluktan dolayı yaşanıyor. Öğrencilerin uzaktan eğitime katılması ve sistemlerin büyük bir trafiğe maruz kalması, sistemlerin çökmesine sebep oluyor. Her ne kadar EBA sistemleri her geçen gün daha da geliştirilse de henüz tüm öğrencilere yetecek bir sistem olmadığı ortaya çıkıyor. Resmi açıklamalara göre talep artışının sebep olduğu çökme sorununun çözülebilmesi için şuanda çalışmalar sürüyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Açıklama

EBA Çöktü: Ziya Selçuk'tan Açıklama Uzaktan eğitim için oldukça önemli bir sistem olan EBA çöktü. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konu ile ilili açıklamalarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi: “Bu talepte büyük bir sıçrama oluştu. Şu anda da arkadaşlarımız çalışmaların içerisindeler. Bu altyapı giderek daha da güçlenecek. Ve bu talebin karşılanması için de her türlü tedbiri alıyoruz, almaya da devam edeceğiz. EBA destek merkezlerinin, 8 bin 668 olduğu akşama kadar 9 bin olur sanırım. Oralarda da çok daha rahat erişim imkanı olacak.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir