Connect with us


Genel

E-İmza’nın Yeni Kimliklere Yükleneceği Tarih Belli Oldu

Geçtiğimiz yıllarda kullanıma sunulan yeni kimliklerin kullanım alanı her geçen gün artıyor. Resmi açıklamalara göre e-imza, 2021 yılında yeni kimliklere yüklenmiş olacak.

Zaman:

Tarih:

E-İmza'nın Yeni Kimliklere Yükleneceği Tarih Belli Oldu Geçtiğimiz yıllarda kullanıma sunulan yeni kimliklerin kullanım alanı her geçen gün artıyor. Resmi açıklamalara göre e-imza, 2021 yılında yeni kimliklere yüklenmiş olacak.

Geçtiğimiz yıllarda kullanıma sunulan ve milyonlarca kişi tarafından kullanılan yeni kimlikler, üzerinde bulundurduğu çip sayesinde oldukça iyi özelliklere sahip olabiliyor. İlk çıktığı zamanlarda sahip olacağı özellikler sayesinde büyük bir dikkat çeken yeni nesil kimlikler hızla yaygınlaşmaya başlamış ve bugüne dek nüfus müdürlüklerinde milyonlarca yeni kimlik sahiplerine ulaşmıştı.

Üzerinde bulunan çip sayesinde içine kullanıcılara yönelik birçok bilginin yüklenebildiği yeni kimlikler, ilk ortaya çıktığı zamanlarda pasaport, ehliyet, banka ve kredi kartı gibi birçok özelliği içerisinde barındıracak olmasıyla konuşuluyordu. İşte geçtiğimiz yıllarda konuşulan o özellikler birer birer eklenmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde ehliyetler yeni kimliklere yüklenmeye başlarken, ilerleyen zamanlarda da e-imzaların yeni kimliğe yükleneceği açıklandı.

İlginizi çekebilir: E-İmza Nedir ve Nasıl Alınır?

Dilerseniz “Ehliyet ve Yeni Kimlik Birleştirme Randevusu Nasıl Alınır” başlıklı makalemize göz atabilir ve yeni kimlik kartınızı ehliyetini ile birleştirmek için tamamen ücretsiz bir şekilde randevu alabilir, tüm işlemleri ücretsiz tamamlayarak ehliyet ve yeni kimliğinizi birleştirebilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde yapılan bu değişimin ardından, şimdi de yeni kimliklerin içerisine e-imzanın yükleneceği tarih belli oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni kimliklere e-imzanın ne zaman yükleneceğini açıkladı.

E-İmza, Yeni Kimliklere 2021’de Yüklenecek

Yeni Kimlikler ile ATM'den Para Çekilebilecek

E-İmza’nın altyapısının ve hazırlıklarının çok yakında tamamlanacağına değinen Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2021 yılının belirli bir zaman diliminde e-imza’nın yeni kimliklere yüklenmiş olacağını duyurdu. Bakan Soylu, yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

Vatandaşımızın oradaki memnuniyetinin ne kadar arttığını görüyoruz. Bir taraftan kimlik kartımızın içine ehliyetimizi yüklüyoruz. Daha da var. TÜBİTAK ile çalışmalarımızı tamamlıyoruz. E-imza’nın da yakında altyapısı ve hazırlıkları tamamlanmış olacak. İnşallah 2021 yılının belirli bir zaman diliminde o da kimliklere yüklenmiş olacak. Bir taraftan 112’ler var, acil çağrı merkezlerinin entegrasyonunu sağlamaya çalışıyoruz. 2021’in ortalarında tüm Türkiye’de 112 olacak. Tek bir numaradan acil çağrı merkezlerine ulaşılabilecek. Hem bir kolaylığı hem bir modernliği sağlıyoruz. Bütün bunların hepsi, bizim açımızdan fevkalade önemli bir sorumluluğu da üstlenmemizi teşkil ediyor. Bu bütünlüğü sağlamamız lazım. Bu temalar, bu prensipler, bu stratejiler sadece kağıt üzerinde veya konuşmalarda geçen soyut ifadeler değildir. Her biri kendi adına sahada takip ettiğimiz uygulama adımları olan, rakamlara yansıyan ve sonuçlar üreten işlerdir. İşte bütün bu stratejik değişim içinde İl Özel İdarelerimizin de aynı etkinlik ve verimlilikte yer almasını sağlamak üzere bu eğitimleri ve temasları sağlamak istedik. İnşallah bunu daha da ileriye birlikte taşıyacağız. Önümüzdeki süreçte İl Özel İdareleri ve İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatı arasındaki iletişim ve denetim çok daha yoğun olacaktır. İl Özel İdareleri açısından önümüzdeki sürecin temel hedefi, verimliliği artırmaktır.

Benzer içerik:  Netflix Üyeliği İptal Etme Nasıl Yapılır

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir