Connect with us


Dünya'dan Haberler

Dwayne Johnson, Amerikan Futbolu Ligi XFL’yi 15 Milyon Dolara Satın Aldı

WWE ve Hızlı ve Öfkeliden tanıdığımız ünlü oyuncu Dwayne “The Rock” Johnson, profesyonel Amerikan futbolu ligi XFL’yi 15 milyon dolara satın aldı.

Zaman:

Tarih:

The Rock, Futbol Ligi XFL'yi 15 Milyon Dolara Satın Aldı

Dünyaca ünlü oyuncu Dwayne “The Rock” Johnson‘ı büyük ihtimal birçoğunuz tanıyorsunuzdur. Birçoğumuz Dwayne Johnson‘ı, eski yılların Türkiye’sinde en popüler TV programlarından olan WWE/SmackDown programlarından, veya şimdilerin en sevilen film serisi Hızlı ve Öfkeliden tanıyoruz. Rol aldığı programlara renk katan ve milyonlarca kişiyi ekranlara kilitlemeyi başaran ünlü oyuncu Dwayne Johnson, şimdi de oldukça konuşulacak bir işe daha imza attı.

Yaptığı projelerle büyük paralar elde eden ve bunu bir yatırım şirketi ile birlikte anlaşmalı olarak yöneten Johnson, yatırım şirketi ile birlikte doğru zamanlarda doğru yerlere, ya da daha çok “kendi ilgi alanının olduğu yerlere” yatırım yapıyor. Bildiğiniz gibi tüm dünyayı etkileyen covid-19 salgını, spor dünyasını da çok kötü yönde etkilemiş ve birçok kuruluş iflas eşiğine gelmişti. Bunlardan biri de ABD’de profesyonel bir Amerikan Futbolu Ligi olan XFL‘ydi.

Normalde Alpha Entertainment tarafından yönetilen bu lig, covid-19 salgınının bastırılamaması ve giderek yükselmesi sebebiyle iflasa sürüklendi. Alpha Entertainment, covid-19’dan oldukça kötü etkilenmesi sebebiyle XFL ligi için iflas başvurusunda bulundu. Fakat dünyaca ünlü oyuncu Dwayne Johnson ve Eski eşi Dany Garcia, yatırım danışmanlığı şirketi RedBird Capital Partners aracılığıyla XFL’yi satın alma kararı aldı. Görüşmeler ise olumlu sonuçlandı.

The Rock, Futbol Ligi XFL'yi 15 Milyon Dolara Satın Aldı

İflasın eşiğine gelen ve hatta iflas başvurusunda bulunulan XFL, 15 milyon dolar değerindeki bir yatırım ile Dwayne Johnson tarafından satın alındı. Genellikle spor ile ilgilenen ünlü oyuncu Dwayne “The Rock” Johnson, dünyaca ünlü spor kanalı ESPN‘ye konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Johnson, açıklamalarında “Kendi ellerimle yaptığım her şey için şükran ve gurur duyuyorum. XFL’de; oyuncular, hayranlar ve futbol sevgisine dahil olan herkes için özel bir şeyler yaratmayı dört gözle bekliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Benzer içerik:  Dexter Dizisi, 7 Yılın Ardından Yeni Bölümleriyle Geri Dönüyor

Diğer bir yandan XFL’yi satın almaya nasıl karar verdiğine değinen Johnson, “iki şeye dayanıyordu; oyuna olan tutkum ve her zaman taraftarlarla ilgilenme arzum.” açıklamalarında bulundu. Hem WWE‘de eski profesyonel güreşçi olan, sporculuğuyla tanınan ve Hızlı ve Öfkeli, Hobbs&Shaw gibi filmler ile dünyaca ünlü olan Dwayne Johnson, bundan sonra bir Amerikan Futbol Ligi sahibi olarak karşımıza çıkacak.

Dilerseniz diğer güncel haberlere göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak güncel haberlerden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir