Connect with us


Dünya'dan Haberler

Düz Dünyacı Bir Çift, Dünyanın Sonunu Ararken Kayboldu

Dünyanın sonuna ulaşabilmek için yola çıkan düz dünyacı bir çift, yanlış rota sebebiyle daha birkaç kilometre yol alamadan kayboldu.

Zaman:

Tarih:

Düz Dünyacı Bir Çift, Dünyanın Sonunu Ararken Kayboldu

Dünya‘nın düz olduğuna olan inanç her geçen gün artıyor. Birçok insan, düz dünyacılar arasına katılıyor ve dünyanın düz olduğunu herkese kanıtlamaya çalışıyor. Hatta bu konuda dernekler bile bulunurken, birçok insan dünyanın düz olduğunu kanıtlamaya yönelik araştırmalar ve çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalardan biri de geçtiğimiz günlerde İtalyan bir çift tarafından yapıldı. Daha doğrusu yapılmak istendi.

İtalya’da dünyanın düz olduğuna inanan, hatta fazlasıyla inanan bir çift, bunu herkese kanıtlamak için artık doğru zamanın geldiğine inandı. Bunun tam da doğru zaman olduğuna karar veren çift hemen yola koyuldu. Yola koyulmalarının sebebi, dünyanın ucuna gitmekti. Bilirsiniz, düz dünyacılara göre dünya tepsi şeklindedir. Tepsi şeklinde bir dünyanın da elbette bir sonu olur. İşte düz dünyacılara göre dünyanın bir ucu var ve buradan uzaya çıkılıyor.

Birçok insan, düz dünyaya ve düz dünyanın sonunun Antarktika olduğuna inanıyor. Tıpkı bu haberimizde konu olan İtalyan çift gibi. Venedikli olduğu aktarılan orta yaşlı bu İtalyan çiftin, dünyanın düz olduğunu kanıtlamak için Lampedusa adasına yelken açtığı belirtildi. Fakat çift, çok gitmeden yanlış rota sebebiyle kayboldu. Sicilya’nın kuzey kıyısındaki Termini Imerese kasabasına giderek bu bölgede arabalarını satan, ardından tekne alarak yola koyulan çift, İtalya’daki covid-19 önlemlerini de ihlal etmişti. Yanlış rota sebebiyle tekneleriyle bir süre yol alan çift, sonrasında yoruldu ve Ustica adasında yolculuklarına son verdi.

Benzer içerik:  Kahramanmaraş'taki "Dünyanın En Saçma Binası" Yıkılıyor
Düz Dünyacı Bir Çift, Dünyanın Sonunu Ararken Kayboldu Dünyanın sonuna ulaşabilmek için yola çıkan düz dünyacı bir çift, yanlış rota sebebiyle daha birkaç kilometre yol alamadan kayboldu.

Dünyanın sonunu bulmak için başlayan bu yolculuk başka bir adada son buldu ve çiftin kayıp olduğu bildirildi. İtalya, kayıp çiftin bulunması için harekete geçti ve bulunmasının ardından Sağlık Bakanlığı da Salvatore Zichichi adlı doktoru, çifti kontrol etmesi için görevlendirdi. İtalyan çift, covid-19 önlemlerini aştıkları için şimdi karantina sürecindeler.

Diğer bir yandan doktor Salvatore Zichichi, bu ikilinin yuvarlak dünya için kullanılan bir pusula kullandığını söyledi. Düz dünyacıların kesinlikle reddettiği pusulalardan kullanan çift, yuvarlak dünya pusulasıyla yola çıkmış ve dolayısıyla da kaybolmuştu. Zaten düz dünyanın sonu olarak nereye gidiyorlardı o da pek açık değil…

Kaynak: https://www.newsweek.com/flat-earthers-quarantined-wrong-route-trying-find-end-world-1528943

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir