Connect with us


Mobil Haberler

Dünyanın İlk Ekran Altı Kameralı Telefonu İçin Tarih Belli Oldu

Çin merkezli teknoloji şirketi ZTE, dünyanın ilk ekran altı kameralı akıllı telefon modeli için tarih verdi. İşte ekran altı kameralı ZTE Axon 20 5G tanıtım tarihi ve detayları…

Zaman:

Tarih:

İlk Ekran Altı Kameralı Telefon İçin Tarih Belli Oldu

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Çin merkezli ZTE, geçtiğimiz günlerde duyurduğu dünyanın ilk ekran altı kameralı telefonunun detaylarına yer verdi. Axon 20 5G modeliyle karşımıza çıkacak olan ekran altı kamera teknolojisi, şimdiden milyonlarca kişiyi heyecanlandırmaya yetiyor. Ayrıca cihazın çıkış tarihi gibi bilgilere resmi olarak yer verilirken, bazı özellikler de sızdırılmış durumda.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte değişen akıllı telefonlar, zamanla ön kameradan kurtulmak için birçok değişime gitti. İlk olarak çentikli tasarımlarla karşımıza çıkan akıllı telefonlar, zamanla ekran/gövde oranını arttırabilmek amacıyla pek çok değişime gitti ve bu süreçte tasarım açısından bambaşka telefonlar ortaya çıktı. Büyük çentiklerin ardından damla çentikli telefonlar gelirken, bunun ardından da ekran içi küçük kamera tasarımları geldi.

Şimdiyse dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan ZTE, bu konuda büyük bir adım atarak dünyanın ilk ekran altı kameralı seri üretim telefonunu üretmeye karar verdi. ZTE, bu proje için geçtiğimiz zamanlarda seri üretime geçebilecek ekran altı kamera teknolojisi duyuran Visionox ile anlaştı. Visionox, tamamen gizli bir şekilde ekranın altında kalabilen, fakat oldukça kaliteli fotoğraflar çekebilen ekran teknolojisini geçtiğimiz zamanlarda duyurmuş ve seri üretime geçilebileceğini söylemişti. Daha önce ekran altı kameralı telefonlar üretilse de, bu zamana kadar seri üretime hiç geçilmemişti.

Benzer içerik:  OPPO A93 Tanıtıldı: Fiyatı ve Özellikleri
Dünyanın İlk Ekran Altı Kameralı Telefonu İçin Tarih Belli Oldu Çin merkezli teknoloji şirketi ZTE, dünyanın ilk ekran altı kameralı akıllı telefon modeli için tarih verdi. İşte ekran altı kameralı ZTE Axon 20 5G tanıtım tarihi ve detayları...

Açıklamalara göre 1 Eylül 2020‘de tanıtılacağı söylenen yeni ZTE Axon 20 5G, dünyanın ilk seri üretime geçen ekran altı kameralı akıllı telefon modeli olacak. Ekran altı kamera teknolojisinin bu kadar ilgi çekmesinin bir sebebiyse, bu kameraların ekran altında bulunması sebebiyle ekranın daha geniş olabilmesi. Yani bu teknoloji sayesinde ilerleyen zamanlarda ekran/gövde oranı %100 olan akıllı telefon modelleri üretilebilir.

Şimdiden oldukça heyecanlandıran bu teknoloji, şuanlık çerçeveleri tamamen ortadan kaldırabilmiş değil. Fakat bunun henüz ekran altı kamera teknolojisi ile üretilen ilk telefon olduğunu düşünürsek, ilerleyen zamanlarda diğer teknoloji şirketlerinin de bu teknolojiyi kullanmasıyla çok hızlı bir gelişme yaşanabilir ve telefonlarımız tamamen ekran olacak şekilde değişebilir. Gelişmeleri hep birlikte göreceğiz…

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir