Dünyanın En Zengin Kişisi Bernard Arnault Oldu

 Dünyanın En Zengin Kişisi Bernard Arnault Oldu

Dünyaca ünlü FORBES dergisi, resmi internet sitesi üzerinden yayınladığı gerçek zamanlı milyarderler listesinde önemli bir değişiklik yaptı. Listenin 1. sırasında bulunan e-ticaret sitesi Amazon‘un kurucusu Jeff Bezos 2. sıraya geçti. 1. sırayı ise LVMH CEO‘su Bernard Arnault aldı.


İlginizi Çekebilir: Amazon Alexa, Gizemli Cinayetin Şahidi Oldu

1996 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde e-ticaret sitesi Amazon’u kurarak milyarderliğe ilk adımlarını atan Jeff Bezos, geçtiğimiz yıllarda Amazon’un dünya çapınca büyük bir üne kavuşmasıyla birlikte dünyanın en zengin kişisi olmuştu. 116 milyar dolar servete ulaşan Jeff Bezos, Amazon hisselerinin değer kaybetmesi ile birlikte dünyanın en zengin 2. kişisi olarak geriledi. Listenin birinci sırasında ise LVMH kurucusu Bernard Arnault aldı.


Amazon hisselerinin %0.7 değer kaybetmesi ile serveti 115.6 milyar dolar’a düşen Jeff Bezos, listede geriledi. Aynı zamanda LVMH ise %0.7’lik bir değer kazanarak CEO’su Bernard Arnault’u dünyanın en zengin kişisi yaptı. FORBES dergisinin gerçek zamanlı milyarderler listesine göre Bernald Arnault’un şuan serveti tam 117 milyar dolar, yani yaklaşık 700 milyar Türk Lirası.

İlgili İçerik  Trump'ın Bitcoin'e Karşı Savaş Açtığı Belirtiliyor

Fakat bir çok kaynakta bu değişimin aksine Jeff Bezos’un tekrardan 1. sırayı alacağı iddia ediliyor. Çünkü Bezos, daha önce de Amazon’un değer kaybetmesiyle gerilemiş, tekrardan 1. sıraya gelmişti. Amazon şirketinin hızlı değer kazanmasından dolayı Bezos’un servetinin çok daha fazla artması bekleniyor.

Bernard Arnault Kimdir?

Bernard Arnault Kimdir?
Bernard Arnault Kimdir?

Gerçek zamanlı FORBES dergisi milyarder listesinde birinci sırayı alan ve an itibariyle dünyanın en zengin kişisi olan Bernard Arnault, 160 bin’den fazla çalışanı bulunan LVMH Holding’in CEO’sudur. LVMH Holding, dünyanın dört bir yanında 60 alt şirketi yönetmektedir. Holding’in en değerli ve en bilinen markaları ise Louis Vuitton, Hublot, Moët & Chandon gibi markalardır.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın