Dünyanın En Küçük ve En Kullanışlı Baskı Makinesi PrinCube!

 Dünyanın En Küçük ve En Kullanışlı Baskı Makinesi PrinCube!

Dünyanın En Küçük Yazıcısı!

Indıegogo sitesinin zirvesine ulaşan, 2.5 milyon dolar yatırım alan ve çok fazla destekçisi bulunan bu yazıcı hem dünyanın en küçük yazıcısı hem de çok kullanışlı bir baskı makinesi. Özellikleri ise oldukça şaşırtıcı. 16.000 Destekçisinden 2.5 milyon dolar toplayan, cebe bile sığabilen bu harika yazıcıyı sizlere tanıtalım!

Indiegogo sitesinde TheGodThings tarafından sunulan ve fon toplayan PrinCube projesi tam 2.500.000 Dolar, yani Türk Lirası ile 14.320.500 TL yatırım aldı. Girişimci, Indiegogo hedefi olarak 10.000 dolar toplamayı hedeflemişti fakat beklenmedik bir ilgiyle yüzde 2500 daha fazlasını yani 2.5milyon dolar toplamayı başarmıştı.

Nedir Bu PrinCube?

Dünyanın hem en küçük yazıcısı hem de en küçük baskı makinesi! Baskı makinesi diyoruz çünkü sadece kağıda yazı yazmıyor. Çanta’ya, Telefon Kabına, Tişört’e, Ceket’e, Notebook Kapağına, Ahşap’a, Cam’a, Metal’e, Her yere baskı yapabiliyor! Şaşırtıcı, Değil mi?

Indıegogo sitesinde geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen bu makine hala çok büyük oranda talep toplamaya devam ediyor ve satış rekorları kırıyor. Cebe sığacak kadar küçük olan bu makinenin bir çok özelliği bulunuyor!

PrinCube Fiyatı ve Nereden Satın Alınır?

Kısa süreliğine indirime giren bu minik baskı makinesi şuan (28.10.2019) 109 dolar üzerinden satışta. İndirim süresi sona erdiğinde tekrardan 199 dolar ile satışa devam edecek. 2 çeşit kartuş seçeneği bulunan yazıcı’yı kalıcı renkli kartuş seçeneği ile almak isterseniz 10 dolar fark ile satın alabilirsiniz. Hemen şimdi indiegogo.com adresinden ürüne sahip olabilirsiniz, tüm dünyaya kargo seçenekleri bulunmaktadır.

Her Renk Yazabiliyor mu?

3 ana renk ile çalışan bu kartuş neredeyse her renkte baskı verebiliyor. Siyah renk de basabilen bu yazıcı bir tek beyaz baskı yapamıyor. Beyaz hariç her türlü renkte rahatlıkla baskı yapabilirsiniz.

İlgili İçerik  Facebook ve Giphy Anlaşması Hakkında Soruşturma Açıldı

PrinCube Nasıl Çalışıyor?

5 adımda çok basit bir şekilde çalıştırılabilen bu mini yazıcı telefon veya bilgisayar uygulaması üzerinden baskı yapıyor.

 1. Bilgisayarınıza veya Telefonunuza wifi veya kablo ile bağlanıyorsunuz
 2. Yazıcı içerisinde bulunan QR kodu uygulamaya okutuyorsunuz
 3. Bastıracağınız şeyi seçiyorsunuz ( Yazı, Resim, Word Dosyası vb. )
 4. Yazıcı üzerinde bulunan küçük start tuşuna basıyorsunuz.
 5. ve son olarak mini yazıcıyı kaydırarak baskıyı yapıyorsunuz.

PrinCube Özellikleri

Indıegogo üzerinden 2.5 milyon dolar destek toplayan bu dünyanın en küçük yazıcısı (baskı makinesi) boyutu kadar özellikleriyle de çok şaşırtıyor. Özelliklerini şöyle sıralayalım;

 • Wifi veya USB Bağlantı Desteği
 • 110 gram ağırlık
 • 6 saat boyunca aralıksız baskı alabilme
 • Desteklediği İşletim Sistemleri: Android, IOS, Windows, Linux, Mac OS
 • Beyaz renk seçeneği, başka rengi yok 🙂
 • 1200 Dpi’lik kartuş
 • Tek kartuş ile 415 Tam A4 Kağıdını doldurabiliyor.
 • 10 dolar fark ile yıkayınca bile kolay kolay çıkmayan kartuş seçeneği (Kalıcı Renkler)
 • 900 mAh Batarya
 • Batarya bekleme süresi 1 yıldır. Yani batarya doluyken baskı yapmazsanız şarjı 1 yıl gider.
 • Açık Kaynak kodu
 • Pürüzlü yüzeylere de baskı yapabiliyor
 • Metal, Cam, Karton, Çanta, Bez, Tişört, Gömlek, Pantolon, Telefon Kapağı, Plastik, Ahşap, Notebook Kapağı ve Binlerce çeşit yere baskı yapabilme özelliği.

Bu Yazıcı ile Dövme Bile Yapabilirsiniz!

Yazıcı sizi oldukça şaşırttı, değil mi? Tüm bu özellikleriyle de kalmıyor vücudunuza dövme bile yapabiliyorsunuz! Hem de 10 dolar fark verip kalıcı kartuş seçeneği ile alırsanız bu dövme yıkayınca bile kolay kolay çıkmıyor.

Bir önceki yazımız olan Yolda Karşılaştığınız Kişileri Sosyal Medyada Bulmak! başlıklı makalemizde Karşılaştığınız Kişiyi Bulun, Otobüste Gördüğünüz Kişinin Sosyal Medya Hesaplarını Bulun ve Yolda Gördüğünüz Kişiyi Bulun hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın