Connect with us


Sağlık

Koronavirüs Salgınında, Şimdiye Kadarki En Yüksek Günlük Vaka Rekoru Kırıldı

Geçtiğimiz yılın son aylarında ortaya çıkan koronavirüs salgınında bugüne kadarki en yüksek günlük vaka sayısı rekoru yeniden kırıldı. Vakalarda rekor artış gözlemleniyor…

Zaman:

Tarih:

Koronavirüs Salgınında, Şimdiye Kadarki En Yüksek Günlük Vaka Rekoru Kırıldı Geçtiğimiz yılın son aylarında ortaya çıkan koronavirüs salgınında bugüne kadarki en yüksek günlük vaka sayısı rekoru yeniden kırıldı. Vakalarda rekor artış gözlemleniyor...

Geçtiğimiz yılın son aylarında ortaya çıkarak çok kısa bir sürede tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını, adeta dünya çapında büyük bir felakete sebep oldu. 1 yıl gibi bir sürede dünya çapında 40 milyonu aşkın kişiye bulaşan koronavirüsü, bugüne kadar dünya çapında 1 milyon 113 bin 750 kişinin maalesef hayatını kaybetmesine sebep oldu.

Dünya çapında hızla artan koronavirüs salgını, virüse yakalanan 40 milyon kişinin 1.113.750’sinin hayatını kaybetmesine sebep oldu. Yani bugüne kadarki vaka ve ölümleri baz aldığımızda, koronavirüse yakalanan her 400 kişiden 11’inin hayatını kaybettiğini söyleyebiliyoruz. Son zamanlarda vakaların artması da, dünya çapında çok daha fazla insanın hayatını kaybedebileceği konusundaki endişeleri arttırıyor. Maske takmak gibi önlemlerle bunların önüne geçilebilse de, önlemler aşıldıkça vakalar daha da yükselişe geçiyor.

Yaşanan vaka artışlarıyla birlikte Eylül ayında dünya çapında 307 bin 930 yeni vaka görülmüş ve günlük en yüksek vaka sayısı olmuştu. Aradan 1 ay geçti ve dünya çapında günlük vaka sayısı yeniden kırıldı. 18 Ekim 2020 dünya çapındaki günlük koronavirüs pozitif vaka sayısı 413.124 olarak bildirildi. Avrupa’da salgının büyük bir artış göstermesi, dünya çapındaki bu yükselişi de etkiledi.

Benzer içerik:  SpaceX, Uzaydan İnternet Projesi İçin 60 Uydu Daha Yolladı

413 Bin Günlük Vaka

Koronavirüs Salgınında, Şimdiye Kadarki En Yüksek Günlük Vaka Rekoru Kırıldı Geçtiğimiz yılın son aylarında ortaya çıkan koronavirüs salgınında bugüne kadarki en yüksek günlük vaka sayısı rekoru yeniden kırıldı. Vakalarda rekor artış gözlemleniyor...

Dün dünya çapından gelen resmi rakamlara göre, küresel olarak 413.124 pozitif vaka bildirildi. Ülkemizde de aynı şekilde son zamanlarda vakalar yükseliyor. Ülkemizde bugüne kadar 347.493 kişi koronavirüse yakalanırken, bugüne kadar 9.296 kişi de maalesef hayatını kaybetti. Ülkemizde durum yine de diğer ülkelere göre iyi olsa da, vaka artışı yaşanmaması ve durumun daha kötüye gitmemesi adına vatandaşların önlem alması gerekiyor.

Fransa’da ise durum çok daha kötü diyebiliriz. Dün, günlük 19.425 yeni pozitif vaka açıklayan Fransa, dünya çapındaki günlük vaka sayısı rekorunun kırmasında da büyük bir paya sahipti. Fransa’da yaşanan bu yükselişle birlikte Fransa’daki toplam virüse yakalanan kişi sayısı 897 bin’e ulaştı.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir