Connect with us


Dünya'dan Haberler

Dünyaca Ünlü Bir Doktorun, Binlerce Hastanın Kemiklerini Sakladığı Ortaya Çıktı

Dünyaca ünlü bir doktor olan İngiliz Ortopedi cerrahı ve mucidi Derek McMinn’in, 25 yıldır 5.000’den fazla hastadan kemik topladığı ve bu kemikleri sakladığı ortaya çıktı.

Zaman:

Tarih:

Dünyaca Ünlü Bir Doktorun, Binlerce Hastanın Kemiklerini Sakladığı Ortaya Çıktı Dünyaca ünlü bir doktor olan İngiliz Ortopedi cerrahı ve mucidi Derek McMinn'in, 25 yıldır 5.000'den fazla hastadan kemik topladığı ve bu kemikleri sakladığı ortaya çıktı.

Ortaya çıkan haberlere göre ünlülerin de doktoru olan dünyaca ünlü ortopedi cerrahı ve mucidi Derek McMinn, skandal bir olay ile gündeme geldi. Dünyaca ünlü kişilerin, sporcuların, müzisyenlerin, oyuncuların ve hatta politikacıların bile doktoru olan, herkes tarafından önerilen bir doktor haline gelen Derek McMinn, bugün gündem olan haberlere göre hastalarının kemiklerini stokladı.

Ortaya çıkan haberler kulağa fazlasıyla şaşırtıcı gelse de, uzun bir süredir görev yapan Derek McMinn için bu olaylar oldukça normal gibiydi. Uzun yıllardır görevini sürdüren dünyaca ünlü cerrah McMinn, 25 yıldır ameliyat ettiği hastaların kemiklerini sakladı. 25 yıl boyunca binlerce hastasının kemiklerini evinde saklayan Derek McMinn’in hastalarda topladığı parçalar oldukça fazlaydı.

İngiliz haber gazetesi The Independent’ın yayınladığı haberde konu alınan skandal olayda Derek McMinn’in, 25 yıldır yaptığı görev sırasında 5.224 hastanın kemiğini saklamış ve hastalarından aldığı bu parçaları evinde saklamaya başlamıştı. 25 yıl süren görevinde bu parçaları depolayan Derek McMinn, skandal ortaya çıkana kadar da stok yapmaya devam etti. Geliştirdiği tekniklerle büyük bir ün yakalayan ünlü doktor, şimdi de yaşanan bu skandalla gündemden düşmeyecek gibi görünüyor.

Hastane Olaya Göz Yumdu

Dünyaca Ünlü Bir Doktorun, Binlerce Hastanın Kemiklerini Sakladığı Ortaya Çıktı Dünyaca ünlü bir doktor olan İngiliz Ortopedi cerrahı ve mucidi Derek McMinn'in, 25 yıldır 5.000'den fazla hastadan kemik topladığı ve bu kemikleri sakladığı ortaya çıktı.

Ortaya çıkan bilgiler bununla da sınırlı değildi. Dünyaca ünlü bir doktor olan Derek McCinn’in görev yaptığı hastanenin aslında bu olaydan çok daha önce haberdar olduğu belirtildi. McCinn’in hastaneye fazlasıyla katkı sağladığı ve büyük bir üne kavuşturduğu sebebiyle bu olaylara göz yumduğu söylenen hastane, şimdi tüm bu iddiaların hedeflerinden biri haline geldi.

Benzer içerik:  Netflix'in En Çok İzlenen 10 Orjinal Filmi Açıklandı

İngiliz gazete Independent’a konu ile ilgili açıklamalarda bulunan gizli bir kaynak, yaptığı açıklamalarda hastanedeki pek çok kişinin bu durumdan haberdar olduğunu fakat göz yumduklarını belirtti. Ayrıca kemikleri toplanan hastalarının hiçbirinin bu durumdan haberdar olmadığı da belirtildi. Independent’ta yayınlanan habere göre ilgili kaynak, konu hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Yaptığı her şeyin üstü örtüldü. Hastaların hiçbirinin, kemiklerinin saklandığından haberi yoktu. Hastane için altın yumurtlayan bir tavuktu. Büyük bir gelir elde edilmesini sağlıyordu. Çok uzun süredir oradaydı, adeta hastane ona ait gibiydi. Bu kadar zamandır bu duruma müsaade etmeleri akıl alır gibi bir iş değil

Diğer bir yandan Derek McCinn’in kemiklerini topladığı hastalar arasında çocukların da olduğu belirtilirken, İnsan Dokusu Kurumu(HTA) tarafından derinlemesine bir soruşturma da başlatıldı.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir