Van Gogh’un Doğum Gününde “İlkbahar Bahçesi” Tablosu Çalındı

 Van Gogh’un Doğum Gününde “İlkbahar Bahçesi” Tablosu Çalındı

Ünlü ressam Vincent van Gogh‘a ait “İlkbahar Bahçesi” tablosu Hollanda‘daki bir müzeden çalındı. Tablonun, 30 Mart 1853 Zundert, Hollanda doğumlu Vincent van Gogh‘un doğum gününde çalınması da dikkat çekti.


İlginizi Çekebilir: Oxford Üniversitesi Sanat Galerisinden 16. Yüzyıldan Kalma 3 Farklı Tablo Çalındı

Hollanda başkenti Amsterdam’daki Singer Laren Müzesi müzesinde bugün kayda geçen hırsızlık olayı herkesi şaşırttı. 30 Mart 1853 doğumlu ünlü ressam Vincent van Gogh’un “İlkbahar Bahçesi” isimli tablosu, tam doğum gününde, yani bugün sabaha karşı yapılan bir soygun operasyonunda çalındı.

Vincent van Gogh'un "İlkbahar Bahçesi(Spring Garden)" eseri
Vincent van Gogh’un “İlkbahar Bahçesi(Spring Garden)” eseri

Corona virüsü salgını kapsamında kapatılan müzede güvenlik önlemleri de ortadan kalkmıştı. Tabloyu çalan hırsızlar bu sebeple normale göre pek de zorlanmadı. Sabah müzede yapılan araştırmaları açıklayan görevliler, Vincent van Gogh’un “İlkbahar Bahçesi(Spring Garden)” eserinin kayıp olduğunu, başka eserlerin kayıp olup olmadığının belirsiz olduğunu belirtti.

İlgili İçerik  Apple, Kendi Telefonları İçin Uzaya Uydu Ağı Kuruyor

Müzenin coronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında kapatıldığını belirten yetkililer, olay ile ilgili gerekli tüm soruşturmaların başlatıldığını belirtti.

Diğer yandan tablonun çalındığı günün, ünlü ressam Vincent van Gogh’un 167. doğum yıldönümüne denk gelmesi de sosyal medyada tepki çekti. Açıklamalara göre salgına karşı kapalı kalan müzede bir çok sanat eseri daha bulunuyordu, bu eserlerin de zarar görüp görmediği şuan tam olarak bilinmiyor.

Reaksiyon Gönder
+1
+1
+1
+1
3
+1
+1

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın