Tesla, Çin Bankalarından 1.4 Milyar Dolarlık Kredi Çekti

Tesla, Çin Bankalarından 1.4 Milyar Dolarlık Kredi Çekti
  • 191 okunma

Ünlü girişimci Elon Musk‘ın kurucusu olduğu ve Elektrikli Otomobil üretimi sağlayan Tesla Şirketi, Çin’in Şanghay şehrinde kuracağı yeni Gigafactory için bir çok Çinli bankadan toplamda 1.4 milyar dolarlık kredi çekti. 5 yıla kadar yayılacak olan bu krediler Tesla şirketi tarafından Gigafactory’i kurmak ve Çin’deki işlerini büyütmek amacıyla kullanılacak.

Tesla, Ocak 2019’dan beri Çin’de araçlar üretmekteydi fakat bu tesis pek verimli değildi. Şimdi ise Çin’den alınan ön siparişlere göre bu fabrikalar genişletilecek. Tesla, bir Gigafactory de Çin’e kuracak ve burada da kapsamlı bir üretim yapacak.

Tesla Almanya’daki Fabrikasında Yıllık 500 Bin Araç Üretecek

Elon Musk‘ın kurucusu olduğu ABD merkezli elektrikli otomobil üreticisi Tesla şirketi, büyük bir fabrikayı daha bünyesine katma yolunda hızla ilerliyor. Yaptığı açıklamalarda...

Her geçen gün hedeflerini bir adım ileriye taşıyan Tesla şirketi, geçtiğimiz günlerde de Almanya’da açacağı fabrika ile gündeme gelmişti. Geçtiğimiz günlerde Tesla şirketinin daha seri araç üretimi yapabilmek için 4. büyük Gigafactory’i Almanyaya kuracağı söylenmişti. Almanya’da yılda 500.000 araç üretmeyi planlayan Tesla şirketinin Çin’de elde edeceği başarı oldukça çok merak ediliyor.

Tesla Model 3 Satışlarında Büyük Artış

Tesla Model 3 Satışlarında Büyük Artış

Son zamanlarda Çin piyasasına da giriş yapan Tesla, özellikle Tesla Model 3 satışlarından büyük bir başarı elde etmeyi başardı. Şirketin en çok üretilen ve en çok satılan modeli olan Tesla Model 3, şirkete büyük bir gelir sağladı. Çin’de ve Almanyada açılması beklenen fabrikalarda ise büyük oranda Tesla Model 3 ve batarya gibi parçaların üretimi sağlanacak. Bir çok ülkede satış rekorları kıran elektrikli otomobil Tesla Model 3, Tesla takipçileri tarafından en sevilen ve en çok kullanılan araçlardan biri olmayı da başardı. Ayrıca şirketin yeni çıkacak olan aracı Cybertruck’ın üretimi de bu Gigafactory’lerde yapılacak.

Cybertruck Kamyonet Resmen Tanıtıldı! Fiyatı ve Özellikleri

Tesla‘nın Cyberpunk temalı tank gibi kamyoneti Cybertruck sonunda resmen tanıtıldı. Görüntüsüyle ilgi çeken Cybertruck kamyonet 2021 yılının sonlarında yollarda olacak. Elon Musk‘ın...

Reaksiyon Gönder

+10

+10

+10

+10

+10

+10

Paylaş:
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli