Otomobil Üreticisi Nissan, Şirket Logosunu Değiştiriyor

Otomobil Üreticisi Nissan, Şirket Logosunu Değiştiriyor
  • 118 okunma

Dünyanın en büyük otomotiv şirketlerinden biri olan Nissan’ın yeni aldığı patentlerde ilginç bir detay ortaya çıktı. Şirket’in yaptığı patent başvurularına göre uzun süredir kullanılan ve eskimiş Nissan logosu yenisi ile değiştirilebilir.


İlginizi Çekebilir: Motor Şirketi Nikola, Tesla ile Dalga Geçti

Dünyanın en büyük ve en çok tercih edilen otomotiv şirketlerinden biri olan Nissan’ın geçtiğimiz zamanlarda yaptığı patent başvuruları ortaya çıktı. Yapılan patent başvurularına göre dev şirket, uzun süredir kullanılan eski logosunu yenileyebilir. Nissan Z modelleri ve diğer Nissan araçları için tasarlanan yeni tip logo eskisine göre daha sade ve yenilikçi bir tasarıma sahip.

Şirket, tüm araçlar için normal logosunu yukarıda göründüğü gibi 2 boyutlu ve sade yaparken, Z modelleri için de aşağıdaki tasarımı seçti.

Nissan’ın yaptığı patent başvurularından yola çıkarak bakarsak, yeni tip logolarda 2 boyutlu ve yenilikçi tasarımlar tercih ediliyor. Eğer patent konusunda bir sorun çıkmazsa Nissan, yakın zamanda bu logoları kullanmaya başlayabilir.

Ayrıca Nissan, Z modellerindeki yeni logosu ile severlerine nostalji yaşatıyor. Yeni Z modeli logosu, Nissan’ın eski modeli S30’lardaki logoyu andırıyor.

Açıklamalara göre dev firmanın yaptığı patent başvuruları şuanlık Büyük Britanya, Peru, Uruguay, Şili, Arjantin gibi ülkelerde onaylanmış. Tahminlere göre önümüzdeki günlerde diğer ülkelerde de aynı başvurunun yapılması ve onaylanması bekleniyor. Yani çok yakın zamanda Nissan’ı bu yeni logosu ile yollarda ve tanıtımlarda görmemiz belki de mümkün…

Reaksiyon Gönder
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Paylaş:
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli