Elon Musk, Bill Gates’in Porsche Almasına İçerlendi

Elon Musk, Bill Gates'in Porsche Almasına İçerlendi
  • 219 okunma

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üretici şirketi olan Tesla‘nın CEO’su Elon Musk, öyle görünüyor ki Bill Gates ile problem yaşıyor. Elon Musk ile yakınlığı bulunan Bill Gates‘in, Tesla şirketinin en büyük rakiplerinden olan Porsche Taycan marka elektrikli otomobili tercih etmesi Elon Musk‘ı çok sinirlendirmiş…


İlginizi Çekebilir: Elon Musk: Eğer İsterseniz Konuşan Otomobil Üretebiliriz

100 milyar dolardan fazla servetiyle dünyanın en zengin 2. kişisi ve Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates, geçtiğimiz zamanlarda ilk elektrikli otomobilini aldı. Elon Musk ile yakınlığı bulunan Bill Gates, daha önce Tesla hakkında elektrikli otomobillere öncülük ettiğini söylemiş ve tebrik etmişti. Fakat ilk elektrikli otomobili konusunda tercihini Porsche Taycan için kullanmıştı.

Porsche Taycan’ın benzer otomobillere göre daha uygun olduğunu ve daha havalı göründüğünü söyleyen Bill Gates, Tesla kurucusu Elon Musk’ı da oldukça öfkelendirmiş.

Konu hakkında Twitter’dan paylaşım yapan bir kullanıcı “Hayal kırıklığına uğradım, insanlar Bill Gates’in sözüne güvenecek ve tercih edecek. Çünkü o gerçekten akıllı biri” yazdı, Elon Musk ise ilginç bir yanıt verdi.

Bill Gates‘e içerlenen Tesla CEO’su Musk, Son zamanlarda Bill Gates ile yaptığı konuşmaların can sıkıcı bir hal aldığını söyledi.

Elon Musk’ın bu denli içerlenmesinin ana sebeplerinden birisi de geçtiğimiz dönemlerde Top Gear’ın, Taycan’ın Model S’i geride bıraktığını söylemesinden dolayı gibi görünüyor.

Geçtiğimiz zamanlarda Porsche Taycan, elektrikli 4 kapılı otomobil konusunda Almanya’da rekor kırmıştı.

Reaksiyon Gönder
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Paylaş:
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli