Dünya Genelinde Corona Virüsü Vakası 100 Bin’i Geçti

 Dünya Genelinde Corona Virüsü Vakası 100 Bin’i Geçti

Tüm dünyaya tehlike saçan Corona virüsü her geçen gün şiddetini arttırıyor. Tüm dünya Corona virüsüne karşı önlemler alsa da virüsün bir başkasına daha bulaşması önlenemiyor. Son gelen resmi açıklamalara göre Corona virüsü kapan kişi sayısı 100 bini aştı.


İlginizi Çekebilir: Corona Virüsü Tüm Güncel Haberler (Son Durum)

Son günlerde şiddetini arttıran Coronavirüs, 100’den fazla ülkeye yayılarak tehlike saçmaya devam ediyor. Son günlerde İtalya ve İran’da yüksek oranda ölümlere yol açan Corona Virüsü, 2019 Aralık ayından beri 3.460 kişinin ölümüne sebep olurken, toplamda 100.490 kişiye bulaştı.

İlk olarak geçtiğimiz yılın Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde görüldüğü söylenen Corona virüsü 1 günlük verilere göre İtalya’da, Çin’den fazla ölüme sebep oldu. Son günlerde Çin’deki ölümler çok büyük oranda azalırken, İtalya’da büyük oranda artış gösterdi. İtalya Sivil Savunma Genel Müdürü’nün yaptığı açıklamaya göre ölüm oranı düne göre %41 yükseldi.

İlgili İçerik  NASA Personeli Corona Virüslü Çıktı, Ofise Gitmek Yasaklandı

Corona virüsü ile ilgili tüm güncel haberleri takip etmek için “kitle.net” sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Corona virüsü son durum (06.03.2020) bilgisine hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (06.03.2020)


Rusya Büyükelçisi: Corona Aşısı Bulundu, Testler Olumlu
  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 100.686
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 3.460
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran, Romanya, Brezilya, Gürcistan, Danimarka, Estonya, Cezayir, Kuzey Makedonya, Afganistan, Pakistan, Hırvatistan, Avusturya, Irak, İsrail, Umman, Yunanistan, Yeni Zelanda, Azerbaycan, Qatar, Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Ürdün, Nijerya, Şili, Tunus, Andorra, Fahore Adaları, Kosta Rika, Ermenistan, Vatikan
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 55.862

Bir önceki yazımız olan Stresten Kurtulmanın En Kolay 5 Yolu! başlıklı makalemizde Stres, Stres Atma Yolları ve Stresten Kurtulma Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın